Jak se obléci na ples?

Pozvánka na ples je na stole a vy si lámete hlavu s tím, co na sebe? Pánové to mají tradičně jednodušší. Muž si vybere vhodný oblek nebo smoking. Do něj se nejlépe hodí bílá košile s dlouhými rukávy. Lze použít košili smokingovou s obráceným límečkem dolů. Pod košili se nebere nátělník, ten by mohl prosvítat. Ke smokingu se hodí motýlek, nejlépe černé barvy. Kravatu k obleku volíme podle barvy a vzoru košile. Pro výběr oblečení je vždy rozhodující, zda jdete na ples do opery nebo na lovecký bál. Dostavit se na významný ples v krátkých mini šatech květovaného vzoru je totální společenská sebevražda. A naopak, ukázat se na vesnickém bálu v róbě princezny, zřejmě i tam budete jen pro smích. Každá událost má zkrátka svá pravidla. Pravidlem je, že se oblékáme maximálně o jednu hodnotu vyšší, než je obvyklé na dané akci.

Jak být hvězdou večera?

V zásadě – pokud jdete na ples, oblečte si dlouhé společenské šaty. Ples je jedinou společenskou událostí, kde k obleku partnera si může žena obléci dlouhé šaty. Musí to být ale společenské šaty, ne letní dlouhé šaty! Šaty mohou být klidně z půjčovny, ale hlavně elegantní a stylové. Zkušená prodavačka vám jistě pomůže i s výběrem doplňků. Oblečte si šaty vhodné k vaší postavě i barvě pleti. Opravdu nepěkně vypadá, když se z korzetu dere nějaké to kilo navíc. A pokud bude štíhlá, krásná dívka zahalená do velkého množství volánků, třpytek, flitrů a krajek, tak ani to nebude pěkný pohled. Nedokážete se rozhodnout pro barvu? Tyrkysová je svěží a spojuje v sobě modrou a zelenou barvu, hodí se ženám mnoha typů.

Doplňky jsou stejně důležité jak vhodný výběr šatů

Nezáleží na tom, kolik sezón společenské šaty nosíte. Pokud mají pěknou barvu, sluší vám a stále drží tvar, navíc se v nich cítíte dobře, tak si je klidně oblečte. Zvolte ale vhodné doplňky. Trendy psaníčko spolu s novým modelem střevíčků z vás udělá opravdovou dámu. Doplňky nikdy nepodceňujte! Co takhle rukavičky, šál nebo vzácný šperk.

Mohlo by vás zajímat:

Jak uvařit pohanku?

Špageti aglio olio peperoncino.