Jak správně používat pleťové oleje? S vodou!

Ať se v nás žena teprve rodí nebo už víme, o čem je život, ať jsme zrovna zamilované či právě hlídáme vnoučata, jsme stále ženy. A při všech životních radostech i strastech chceme vypadat co nejlépe.

Téměř módním trendem současnosti se staly přírodní rostlinné oleje. Vlastně je znova objevujeme, protože ženy je používaly již před tisíciletími.

Možná jsme nadšeně přivítaly možnost každodenního ošetření pleti bez používání krémů, které ve valné většině obsahují konzervanty i další chemické látky. Vybraly jsme si z velké nabídky kvalitních olejů a těšily se na výsledek své investice.

Po použití se ale možná dostavil ne úplně příjemný pocit, že pleť je spíše vysušená. Rozhodneme se, že to ještě zkusíme, pleť si přece musí „zvyknout“ a ten olejíček je přece skvělý a všude se píše, jak jsou účinky blahodárné. Bohužel však pocit nemizí, necítíme se zkrátka dobře. Nakonec se zklamaně vracíme k vyzkoušenému krému a ten úžasný mandlový či jiný olej skončí v lepším případě v salátu. Proč?

Zřejmě se k nám nedostala drobná informace, která je však pro zdárný výsledek používání olejů na pleť rozhodující. Olej vždy musíme nanášet na přímo mokrý obličej, krk i dekolt. Nestačí, když je pokožka jen vlhká. Nejlépe uděláme, když odlíčený obličej omyjeme vlažnou vodou, utřeme si ruce a nalijeme trochu oleje na prsty či do dlaně. Nemusíme odměřovat na kapky, pleť si vezme přesně tolik, kolik potřebuje. Olejem pak masírujeme mokrou pokožku, můžeme přidat i pár kapek vody, když se nám zdá, že je oleje ještě moc. Masírujeme a vklepáváme, dokud se voda s olejem nevsákne a neoschne. Asi po deseti minutách pak můžeme papírovým ubrouskem odsát přebytečný olej.

Při tomto způsobu použití kosmetických olejů se nám pleť odmění hebkostí a svěžím zářivým vzhledem.

Mohlo by vás zajímat:

Utopenci kluci v akci

Avokádová pomazánka Kluci v akci

Napsat komentář