Pleťová maska podle receptu našich babiček

Každá žena zná několik kosmetických vychytávek z receptů našich babiček. Snad každá z nás si někdy přilepila na čelo plátek okurky nebo si osvěžila vlasy citrónovou šťávou.

Tvarohová maska s vaječným žloutkem patří také ke stálicím domácí kosmetiky. Ale slyšely jste někdy o pleťové masce císařovny Sissi? Není jisté, jestli patří k receptům této legendární krásky, každopádně jej ale můžeme využít pro svou krásu i my. A jak na to?

Recept na pleťovou masku

Povaříme asi hrst ovesných vloček ve zhruba půllitru vody. Až se voda přibližně z poloviny vyvaří a zůstane hustý vývar, vločky scedíme a vývar použijeme. Než se nám vločky uvaří, vyčistíme si pleť a lehce napaříme nebo nahřejeme, aby byla pokožka prohřátá. Teplý ovesný odvar, do kterého můžeme přidat i pár kapek růžové vody, pak naneseme na celý obličej, krk i dekolt. Má opravdu velmi jemnou konzistenci a budeme mít neskutečně hladivý pocit. Teď si klidně dejme na dvacet minut nohy nahoru, ale vezměme si k ruce hrnek s teplou vodou nebo zbývajícím vývarem. Pleťovou masku navlhčujeme, aby zůstala vláčná a nevysychala. Po dvaceti minutách ovesný odvar smyjeme teplou vodou. Necháme pleť zhruba 15 minut odpočinout. Následně ji ošetříme krémem, na který jsme zvyklé. Nebo ještě lépe, obličej, krk i dekolt znova omyjeme a na ještě mokrou pleť použijeme třeba mandlový olej. Vklepáváme a masírujeme, dokud se olej i voda nevstřebá do pokožky.

Mladou pleť stačí touto jednoduchou pleťovou maskou ošetřit jednou za měsíc, po pětatřicítce ji můžeme vyzkoušet co dva až tři týdny a zralé pleti dopřejeme hebounké ovesné hýčkání i jednou za týden. Zmizí drobné vrásky a pleť bude zářivá a hebká.

Online časopis pro ženy

Mohlo by vás zajímat:

Utopenci kluci v akci

Avokádová pomazánka Kluci v akci

Napsat komentář