Jak vybrat nejlepší herní PC pro vaše potřeby?

Současný počítač už vám nestačí a přemýšlíte, jaký nový si pořídit? Odpověď na tuto otázku není zrovna jednoduchá. Záleží na mnoha faktorech, které se vám pokusíme aspoň nastínit. Konečná volba je však na vás.

Ještě je nutno zmínit, že budeme společně vybírat sestavený herní PC, tedy hotovou sestavu, ne jednotlivé komponenty, které si pak musíte sami sestavit. Do vlastnoručního sestavování by se měli pouštět jen ti zkušenější.

Ujasněte si svoje herní požadavky

Nejdříve byste si měli ujasnit, jaké hry vlastně hrajete. Zodpovězte si následující otázky:

  • Chcete investovat do herního počítače jen proto, abyste hráli jednu konkrétní hru, nebo jich budete hrát více?
  • Jaké jsou to hry?
  • Jde o graficky náročné hry?
  • Jste ochotní investovat do herní PC sestavy, která zvládne ty nejlepší herní tituly i v příštích několika letech?
  • Plánujete na počítači dělat i něco jiného náročného, například streamovat či renderovat videa?
  • Budete si počítač někam přenášet, nebo ho mít jen doma na stole?

Odpovědi na tyhle otázky hrají velkou roli. Jestli plánujete hrát starší hry, nepotřebujete si prohlížet nadupané herní počítače, a naopak. Pokud hodně cestujete, asi vás budou zajímat spíš herní notebooky. A tak dále.

Určete si svůj rozpočet

Najít dobrý herní počítač, když nejste omezeni cenou, je hračka. To pravé umění je objevit vyhovující stroj za vyhovující cenu. Abyste určili správný rozpočet, není na škodu si nejdříve udělat nějaký průzkum trhu a podívat se, jak se pohybují ceny. Pro herní počítač byste určitě měli počítat s částkou kolem 20 000 Kč.

Rozhodněte se, jaký hardware určitě potřebujete

V první řadě je také dobré si ujasnit, jaký hardware určitě chcete. Potřebujete dobrou grafiku, aspoň 16 GB RAM a vhodný procesor. Prostudujte si doporučené hardwarové specifikace pro hry, které hrajete, a získáte lepší představu.

Nechte si vytvořit herní sestavu na míru

A pak je tady ještě jedna možnost. Můžete se obrátit na odborníky, kteří vám sestaví herní PC naprosto na míru podle vašich požadavků.