Jaké dopravní značky se nejčastěji pořizují do firemních areálů

Vlastníte větší firmu, kolem které je vcelku rozsáhlá síť komunikací? Není se čemu divit, bez parkovišť a několika příjezdových cest se neobejdete. To by ještě nebylo nijak zvláštní. V mnohých firmách je vcelku hustý provoz, který se zvládá bez problémů. Hlavní roli v takovémto areálu hraje efektivně řešené dopravní značení! Co bývá jeho součástmi? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Klasické vodorovné a horizontální značky

Standardní značení představuje jakousi klasiku. Nejčastěji budete potřebovat odlišit hlavní a vedlejší silnice ve vašem areálu. Případně se vyplatí také směrové šipky. Zapomenout nelze ale ani na mnohem frekventovanější vodorovné značení přímo na komunikaci. Díky němu se lze orientovat při parkování anebo při řazení ve směru jízdy. V mnoha firemních areálech jsou cesty vcelku úzké, a tak je zapotřebí směrovat motoristy pouze na jednu či druhou stranu.

Dopravní zrcadla

Víte, jakým způsobem lze řešit velmi nepřehledné křižovatky a prostory, kde vyjíždíte a zkrátka vůbec nevidíte vozidla zleva či zprava? Máte pravdu, optimální záležitostí jsou v tomto případě dopravní zrcadla. Vybírat je lze jak v kruhových, tak i obdélníkových podobách. Při výběru záleží na charakteru komunikace. Samozřejmě není problém volit i několik velikostí zrcadel.

Parkovací systémy a zpomalovací prahy

Máte parkoviště před firemním areálem? Pokud ano, pak vám na něm vcelku často stojí vozy třeba z jiné firmy. Domluvou situaci nejspíše nevyřešíte. Hádat se přitom s nikým nemusíte! Stačí si pořídit parkovací sloupky a zábrany. Velmi jednoduchých mechanismem si rezervujete konkrétní parkovací místa. Při příjezdu si jednoduše zábranu odemknete a můžete pohodlně parkovat. Zapomínat byste neměli ani na nákup zpomalovacích prahů. Díky nim se nikdo po firmě nebude prohánět obrovskou rychlostí.

Pořídit si veškeré dopravní značení můžete u společnosti TOP ZNAK, která vám ho i nainstaluje.