Jaké druhy rukavic vás ochrání před popálením a řeznými ranami?

Při mnoha pracovních činnostech je zapotřebí dbát na zvýšenou ochranu zdraví. V určitých momentech mohou být velmi náchylné na poranění ruce, respektive dlaně a prsty. Pak je nezbytné používat ochranné pomůcky. Existuje hned několik variant ochranných rukavic.

Modely proti popálení

V těžkém průmyslu i řadě dalších oborů se často pracuje s předměty, které mají vysokou teplotu, případně lidé musejí manipulovat s přímým ohněm. Zde je riziko vzniku popálenin samozřejmě extrémně vysoké, proto se neobejdou bez speciálních ochranných rukavic.

Žáruvzdorné rukavice mají velmi kvalitní povrchovou úpravu a vnitřní strukturu. Dají se pořídit jako klasické pětiprsté i pouze palcové, při výběru konkrétního modelu záleží samozřejmě na typu činnosti, kterou s nimi hodláte vykonávat.

Špičkové žáruvzdorné rukavice se kupříkladu vyrábějí z preox-aramidové tkaniny, která je ještě potažena hliníkem. Tyto modely jsou pak schopné krátkodobě odolávat opravdu extrémním teplotám, a to i přes 1000 stupňů Celsia v případě, že se jedná o sálavé teplo. U kontaktního tepla je samozřejmě maximální doporučená teplota k užití o poznání nižší. Látka aramid způsobuje, že se rukavice ani vlivem velkého žáru a tepla nezkroutí a neztvrdnou.

Varianty proti pořezání

Při práci v kuchyni se mnohdy pracuje se sekáčky a velmi ostrými noži. Lesníci pro změnu dělají s motorovými a mechanickými pilami. To jsou jen dva příklady, kdy se opět musejí chránit končetiny, aby nedošlo k jejich poraněním. V těchto okamžicích se vyplatí nosit kevlarové rukavice. Tato umělá tkanina je neprůchodná, takže rukavice skvěle odolávají případným řezným ranám, nůž se po nich jednoduše sveze, aniž by se vám zakrojil do prstů. Ve specializovaných obchodech lze tyto ochranné rukavice zakoupit v různých tloušťkách.