Je sociální obchodování řešením pro binární opce?

Hlavním úskalím každého druhu burzovního obchodování je strategie. Vybudovat ziskový obchodní systém není snadné, může tedy být řešením sdílení strategií?
Sociální sítě jsou fenoménem posledních let, dominuje jim především Facebook. Jsou postavené na sdílení všeho možného s komunitou nejen přátel. A tohoto principu se snaží využít sociální obchodování, kdy v rámci dané sítě obchodníci sdílejí své strategie.

Ale ne otevřeným způsobem, většinou jen výsledky. Každý uživatel se pak může rozhodnout, zda bude obchody kopírovat na svém účtu. Na základě statistik si vybere jiné uživatele, jejichž strategie bude kopírovat.

Jak ale upozornili na Opcebinarni.cz, sociální sítě mají v obchodování s binárními opcemi svá úskalí. A to především skutečnost, že šíření ziskové strategie může ohrozit její funkčnost. Trhy fungují na principu nabídky a poptávky, takže masové šíření jedné strategie může způsobit nerovnováhu. A tu můžou jiní obchodníci dokonce využít ve svůj prospěch.
Druhým faktorem, který je třeba vzít v potaz, je, že se na sociálních obchodních sítích většinou scházejí nováčci v obchodování, kteří se snaží čerpat zkušenosti a inspiraci od ostatních. Pokročilí obchodníci, kteří už umějí obchodovat ziskově, tak činí na svůj účet a většinou nemají potřebu své výsledky a postupy sdílet.
Takže na sociálních sítích máte velkou šanci na to, že narazíte na někoho, kdo svoji strategii nemá důkladně otestovanou a prověřenou časem. Je tedy velmi těžké vybírat, koho bychom mohli na svém účtu kopírovat.
Je třeba důkladně prostudovat výsledky daného obchodníka a chtít, aby měl dostatečný vzorek obchodů za dostatečně dlouhou dobu. Výsledky za pár posledních týdnů nemusí nic znamenat. Při takto důkladném zkoumání výsledků často přijdete na to, že na dané síti není žádný obchodník hodný kopírování.
Studium statistik navíc v sobě může nést jednu skrytou past. Objevují se totiž také podvody, které falšují statistiky obchodníků, jedná se v podstatě o obchodující programy doplněné o fiktivní statistiky.
Takže i když si najdete obchodníka, jehož výsledky vypadají solidně, může vás čekat nemilé překvapení, že když ho začnete kopírovat, reálné obchodní výsledky budou značně odlišné. Tím vším můžete ztratit hodně času.
Proto se jeví jako rozumnější cesta věnovat čas vlastnímu učení a budování vlastní strategie, které budete rozumět a o kterou vás nebude moct nikdo připravit v případě, že se prostě rozhodne ukončit sdílení. Což je něco, co se může na sociální obchodní síti stát, nemáte kontrolu nad tím, kdo a kdy se rozhodne přestat sdílet své obchody.
A to je další důvod, proč se při binárním obchodování nespoléhat na někoho jiného, ale na sebe.