Připravte svou Škodu na cestu do zahraničí

Stále více lidí cestuje do zahraničí vlastním automobilem. Důvod je prostý, přináší to řadu výhod, které jinde nedostanete. Naprostá svoboda, možnost transportu většího objemu zavazadel, soukromí a samozřejmě komfort. Tento způsob dopravy vám může přinést i řadu komplikací. Proto je dobré věnovat se před cestou do zahraničí přípravě svého vozu Škoda.

Kontrola kapalin je základ

Delší souvislá jízda automobilem přináší také větší spotřebu provozních kapalin. V kombinaci s vyššími teplotami, kterou jsou v případě letní dovolené dost pravděpodobné, dochází k výraznému úbytku chladících tekutin. Po prvotní kontrole doporučujeme vytvoření zásoby oleje, destilované vody a náplně do ostřikovačů. V kvalitním servisu Škoda v Praze nakoupíte veškeré kapaliny za zlomek ceny těchto kapalin v zahraničí a ušetříte tím tak velkou část peněz, které můžete raději investovat do letních zážitků na dovolené.

Pneumatiky v dobrém stavu

V žádném případě nevyrážejte do zahraničí s ojetým vzorkem pneumatik. Tento risk se nemusí vyplatit při policejní kontrole, kdy vás může potkat nemalá pokuta. V horším případě můžete za nepříznivého počasí ztratit kontrolu nad svým vozidlem a zhatit tak celou dovolenou, v horším případě ohrozit zdraví jak své, tak ostatních cestujících. Důležitým faktorem je také nahuštěný pneumatik. Při delších cestách se může podhuštěná pneumatika nenávratně poškodit.

Stav žárovek a kvalita gumiček u stěračů

Gumička u stěrače má v servisu Škoda cenu několik stokorun. Pokud vyrazíte s nekvalitními gumičkami riskujete při silném dešti, který vás v zahraničí může lehce potkat, velké komplikace. Zároveň si zkontrolujte stav všech náhradních žárovek.

Jiná země, jiná povinná výbava

Před jízdu si pečlivě projděte povinné výbavy vozidel ve všech zemích, kterými budete projíždět. Mnohé zákony se v různých zemích liší a vy pak můžete být při silniční kontrole nemile překvapeni. Pokud si nejste čímkoliv jisti, tak se neváhejte obrátit na servis Škoda, který vám ochotně poradí a vybaví vaše vozidlo všemi doplňky.