Kam uložit pejska? No přeci do pelíšku

Pořídili jste si pejska? Pak byste mu spolu s dalšími nezbytnostmi měli obstarat i pohodlný pelíšek. Poradíme vám jaký.

Psi milují teplo. A také pach svého páníčka. Proto se zřejmě můj malý srnčí pinč jako štěňátko jednu dobu noc co noc zahrabával do postele pod mou přikrývku. S oblibou mi spával u nohou. Naštěstí jsem ho to odnaučila, což se neobešlo především bez velké neústupnosti z mé strany. Ale povedlo se a dnes můj hafan nechrupe jinde než ve svém pelíšku.

Nechte si poradit

Pokud i vy chcete zbavit svého pejska nějakého zlozvyku a nevíte jak, doporučujeme projít si velmi dobře zpracované stránky infopes.cz, jež jsou plné inspirativních článků, tipů a doporučení prakticky na vše možné, co pejsky a samozřejmě i jejich páníčky může trápit. Ale zpět k pelíškům.

Vycházejte z potřeb svého pejska

Pelechy pro psy má ve své nabídce každý dobře zásobený e-shop. Všechny ovšem nejsou vhodné pro všechny pejsky. Zatímco jeden dává přednost tvrdému povrchu, jiný si lebedí na podložce měkoučké. A vy byste měli vědět, do jaké kategorie váš pejsek spadá. A to snadno zjistíte pouhým pozorováním vašeho chlupáče.

Měkký, nebo tvrdý?

Odpočívá-li váš pes s oblibou na tvrdé podlaze, bude mu vyhovovat pelíšek s tvrdším povrchem, máte-li doma tzv. gaučáka, jenž se rád rozvalí na vaší pohovce či v měkkém křesle, určitě se mu zavděčíte pelíškem měkkým. Co se jeho velikosti týče, tak by samozřejmě měla být adekvátní plemeni a jeho velikosti.

S kožešinou či bez?

Na trhu dnes najdete opravdu sofistikované a na pohled kouzelné pelíšky pro psy, do kterých byste se nezdráhali uložit sebe samu. Zmíněným „gaučovým“ pejskům doporučujeme pohodlné pelíšky ROGZ, nebo pelíšky s kožešinou Red Dingo. Velkým plemenům pak většinou vyhovují speciální matrace či podložky pro psy.

Snadno udržovatelné pelíšky

Jsou-li v hledáčku vašeho zájmu snadno udržovatelné pelíšky, doporučujeme buď pelechy Doop s odolným semišovým povrchem, nebo švédské BiaBed pelíšky vyrobené z velmi kvalitní kůže bez toxických ftalátů, které jednoduše umyjete mýdlovou vodou a otřete hadříkem.

Tak už víte, jaký pelíšek bude pro vašeho pejska tím pravým?