Matrace 140×200 je jasná volba, když se chcete vyspat do růžova

Spánek nám zabere i více jak třetinu našeho života, proto je určitě rozumné vybírat kvalitní a pohodlnou matraci, díky které se nebudeme v noci bezmyšlenkovitě přetáčet ze strany na stranu, po ránu si nebudeme stěžovat na bolest v zádech a naopak se budeme probouzet s úsměvem a dobrou náladou. Matrace 140×200 patří mezi oblíbený standard matrací – slibuje dostatek prostoru i kvalitní provedení, na které se můžete spolehnout.

Podle čeho vybírat novou matraci?

Při výběru matrace je potřeba sledovat hned několik kritérií. V první řadě je to samozřejmě rozměr, matrace 140×200 patří mezi běžně dostupné typy matrací, které může využít jak jednotlivec, tak i partnerská dvojice. Určitě je dobré věnovat pozornost typu, pořídit si můžete matrace zdravotní i luxusní, existují i levnější matrace, které jsou k dostání za příznivou cenu a přesto jsou příslibem vysoké kvality. U výběru matrace může být rozhodující i vnitřní skladba.

Matrace 140×200 pro každého

Jak jsme již zmínili o pár řádků výše – matrace 140×200 je vhodná jak pro jednotlivce, který si chce pro své snění dopřát opravdový luxus a maximum prostoru, tak i pro partnerské dvojice, které touží po společném lůžku. Skvěle se přizpůsobí, jsou pohodlné a vzdušné. Záleží jen na vás, pro jaký typ matrace se rozhodnete, každému může vyhovovat něco jiného. Levnější matrace jsou vhodné spíše pro příležitostný spánek, luxusní jsou naopak jakýmsi stropem a jsou určené pro ty nejnáročnější zákazníky.

Jaké jsou další rozměry matrací?

Ačkoli jsou matrace 140×200 na trhu velmi oblíbené, nepředstavují samozřejmě jediný dostupný rozměr. Ještě o něco více prostoru pro pohodlný, kvalitní a ničím nerušený spánek nabízí matrace 160×200 – i na těch se parádně vyspíte do růžové nálady. Pro ještě náročnější zákazníky jsou trefou do černého matrace 180×200, které si často vybírají dvojice, jež se nechtějí během spánku mačkat, a každý pro sebe žádá dostatek místa.