Košile jako společenská nutnost

Může se zdát, že časy, kdy se přísně dohlíželo na styl oblékání jsou dávno pryč, ale nenechme se oklamat dnešní uvolněnější morálkou. Etiketa pořád velí dodržovat dress code na společensky významné události. V zimě to jsou především divadla a nejrůznější firemní večírky, v létě pak nastává období svateb a letních oslav pod širým nebem. Proto pánské košile s krátkým rukávem a pánské košile s dlouhým rukávem jsou, respektive měly by být, naprostou nezbytností ve skříni každého muže. Velký důraz při výběru a volbě té pravé košile je nutné dát na správnou velikost. Protože špatně padnoucí košile je u mužů podobně hrozný prohřešek, jako u žen špatně padnoucí spodní prádlo, či vykukující ramínka podprsenky zpod společenských šatů.

Zejména pokud se muž chystá navštívit opravdu důležitou akci, na které se striktně dbá na předepsaný oblek, neměl by výběr košile podcenit a pro tyto příležitosti byste měli mít v šatníku společenské pánské košile.

Jak jsme už výše zmínili, důležité je zaměřit se na velikost a s tím úzce souvisí i střih. Pokud se košile obléká pod sako, je dobré, aby byla takzvaně na tělo. Není nutné se této přilnavé varianty bát, protože materiály, ze kterých jsou pánské košile vyráběny, a především pak ty, jež jsou určeny do vyšší společnosti, jsou neobyčejně jemné, lahodící kůži. Další vlastností, která není bezvýznamná je vysoká savost materiálu, což se ocení zejména v létě, kdy sluníčko svými paprsky neobyčejně hřeje, a roztápí vše, co není bezpečně uschováno v chladu.

V tento čas je jemná košile s vysokým procentem materiálu, který zabraňuje nadměrnému pocení a zároveň bezvadně absorbuje, k nezaplacení. Košile s krátkým rukávem se uplatní hlavně přes jarní a letní měsíce. Každý muž by měl mít ve svém šatníku minimálně dvě, jednu na běžné nošení a jednu na významnější události. Košile s dlouhým rukávem se pořádně docení během podzimních a zimních měsíců a i tady by měl být nastaven počet minimálních dvou kusů. Pánové, pokud tento vysoce módní kousek ještě nevlastníte, neváhejte s jeho pořízením. Košili unosíte pořád a vždy budete vypadat elegantněji než v obyčejném bavlněném tričku.