Pánské kabáty

Podle mnoha mužů patří kabát spíše do ženského šatníku, ale to zajisté není pravda. Pánské kabáty jsou stejně časté jako ty dámské. Jen zkrátka ještě tolik neoslovily mladé muže, kteří stále dávají přednost spíše bundám. Kabáty přeci jen ocení především starší generace, která eleganci přivítá. Přitom je to tak univerzální kousek oblečení, který si můžete obléci téměř kamkoliv.

V zimě jsou kabáty asi nejčastější. Pánské zimní kabáty zažily v posledních letech obrovský rozvoj. Kvalitní materiál zajistí teplo i při nízkých teplotách. Proto je důležité na kabátu nešetřit, ale naopak investovat. V barvách se zde moc neexperimentuje, ale jde se na jistotu. Černá, šedá, hnědá, to jsou barvy, které u těchto kabátů převažují.

Teplejší a kvalitnější materiál vyžadují také podzimní pánské kabáty. Ty musí vydržet podzimní déšť i zimu. Zde se zase spíše hledí na funkčnost než na vzhled. Přesto ale podzimní kabáty působí velmi elegantně, a proto se hodí na jakoukoliv událost.

Méně formální jsou jarní pánské kabáty. U nich je totiž možnost větší ležérnosti. Tu nám dopřeje například zářivá barva nebo neobvyklý střih. Pokud rádi vyčníváte z davu, tady máte možnost! Nemusíte se bát se odvázat a zvolit i nějaký bláznivý vzor. Pozor si ale dejte na to, kam tento kousek berete, protože dobře vypadá například při večeři s kamarády, ale do divadla nebo na pracovní schůzku se jistě nehodí. Pro tyto příležitosti raději zvolte jednobarevný neutrální jarní kabát, který jistě také hojně unosíte.