Máchovo jezero je ideální místo pro dovolenou

Česká republika je půvabná země s mnoha turistickými atrakcemi. Velice zajímavým místem je jednoznačně Máchovo jezero, které je se svými čtyřmi plážemi ideálním cílem především v letních měsících. Přímo na hlavních plážích v Doksech a Starých Splavech na vás čekají tobogány i další příležitosti ke sportovním aktivitám.

Máchovo jezero je ve skutečnosti rybník, který je současně největší vodní plochou v Libereckém kraji. Charakteristickými rysy jezera jsou dva ostrůvky, a to Myší a Kachní, s nimiž jsou spojeny místní pověsti. Vstup na ostrůvky je zakázán.

Léto na Máchově jezeře

V letních měsících na vás čekají lodičky, šlapadla, ale i surfy a malé plachty. Během hlavní sezóny se po Máchově jezeře jezdí i na výletních parnících. Vyrazit tak můžete na okružní plavbu, která trvá půl hodiny. Vyberete si jednu ze čtyř velkých písčitých pláží, kde se opálíte a užijete si vodní radovánky. Pokud je ve vašem hledáčku „Máchovo jezero chatky“, máte na výběr celou řadu ubytovacích zařízení.

Zima na Máchově jezeře

Dokonce i v zimním období na vás čekají různé aktivity. Máchovo jezero během tuhé zimy zamrzá, a tak si užijete bruslení po vodní ploše. Dále pak oblast navštěvují běžkaři i jachtaři, kteří na takzvaných eiskách prozkoumávají zamrzlé jezero.

Kde se ubytovat?

Po náročném dni se můžete ukrýt v příjemné chatce. Elite Staré Splavy mají připravené čtyřlůžkové chaty s chladničkou. V areálu je společné sociální zázemí a nechybí ani jídelna s barem. Využít můžete také ohniště, případně si zapůjčíte gril. Pro děti jsou připraveny houpačky, prolézačky a pískoviště. V okolí vyzkoušíte vše, na co si jen vzpomenete, tedy od minigolfu přes kolotoče až po šlapadla a loďky.

Máchovo jezero je vhodné pro dovolenou nejen svobodných a bezdětných párů, ale i pro rodiny s dětmi.