Máte problémy s elektronickou cigaretou?

Pokud byste i vy narazili na nějaký problém s elektronickými cigaretami, zkusíme vám poradit. Někdy se stane, že je elektronická cigareta naplněna, smontována, ale stále nekouří, jde o klasický problém. Velice často se stává, že zapomeneme zakoupenou e-cigaretu, lépe řečeno baterii e-cigarety nejprve odemknout a proto z ní nelze kouřit. Většina baterií obsahuje 5 click protection, tedy formu zamykání a odemykání pěti rychlými stisknutími tlačítka na baterii. Ochrana je u baterií zavedena proto, aby nedošlo k nechtěnému stisknutí tlačítka a spuštění žhavení, když máte baterii například v kapse. Odemkněte baterii 5-ti rychlými stisknutími tlačítka na baterii. Led dioda by pak měla 3x rychle zablikat a máte hotovo.

Když je baterie e-cigarety vybitá

Další nejčastější příčinou, kdy vám nefunguje elektronická cigareta, je vybitá baterie. Všem, kdo si novou baterii zakoupí, doporučujeme ji prvním použitím nejprve plně dobít. Pokud je baterie dobitá, poznáte tak, že ji našroubujete na USB kabel eGo, zapojíte do síťového adaptéru a ten zapojíte do elektrické sítě. Na USB kabelu při plném stavu baterie trvale svítí zelená indikační LED dioda. Pokud našroubujete baterii na kompletní nabíječku a na USB kabelu eGo začne svítit červená dioda, je potřeba baterii nejprve dobít. Náplně do elektronické cigarety je třeba hlídat, někdy právě ony mají na svědomí špatný kontakt.

vape-1207377_1280

Špatný kontakt

Špatný kontakt clearomizeru a baterie nastane, když se elektrický obvod nespojí a cigareta proto nekouří. Tento problém má několik řešení. Je třeba zkontrolovat všechna místa, kde může ke špatnému kontaktu docházet. Nejprve je třeba dotáhnout žhavící hlavu cleromizéru u modelů s možností výměny žhavící hlavy s knoty. Pak je třeba ji pečlivě došroubovat do části clearomizéru, do které se žhavící hlava šroubuje, tzv. kovová základna. Pak je třeba zkontrolovat, zda nevytekl skrz clearomizer eliquid ke kontaktu na baterii v horní části baterie u vnitřního závitu. To totiž e-liquidy občas dělají. Místo pečlivě vytřete ubrouskem. Když je špatný kontakt na baterii, je třeba ji pár milimetrů povytáhnout pinzetou. Můžete také na baterii vyzkoušet jiný clearomizer, zda není chyba v něm.