Objednejte si hutní materiály a plasty od profesionálů

Výrobci z různých oborů mohou poptávat kvalitní hutní materiály a plasty u firmy Primapol. Ta nabízí materiály i vybrané polotovary.

Sháníte hutní materiály a plasty? Ať již jde o deskový materiál, fólie, tyče, cívky, trubky, roury, protlačované výlisky či dráty, dodá vám je společnost Primapol. Mimo to firma prodává i trubky, armatury, ventily a příslušenství pro požární systémy, infrastrukturu, potravinářství a další hygienické provozy. Nabízí nosné prvky, mechanické úchyty a kotvy. Též různé dekorativní produkty – například plechy z nerezové oceli.

Firma Primapol je specialistou na dodávku nerezových materiálů

V sortimentu Primapolu nechybí martenzitické, austenitické, feritické i austeniticko-feritické třídy nerezové oceli. Jde o materiály lišící se odolností vůči teplotě i korozi. Uplatnění nachází v mnoha průmyslových odvětvích. Zejména v potravinářství, zdravotnictví, v chemickém a petrochemickém průmyslu, v letectví a v kosmonautice, v solární energetice, v automobilovém průmyslu, v armádě a v mnoha dalších oblastech.

Když potřebujete hliník

Primapol dodává rovněž různé hliníkové slitiny. Nejde tedy o čistý hliník, ale o hliníkové materiály obohacené o různé prvky, které mění vlastnosti surového hliníku. Obvykle jde o zvyšování pevnosti. Jako legovací prvky se nejčastěji přidávají železo, zinek, mangan, hořčík, křemík nebo měď, a to v objemu do 15 % hmotnosti slitiny.

Žádaným je například ENAW-2017. Jde o hliníkovou slitinu dobře tvářitelnou za tepla. Hodí se pro žíhání. Tento konstrukční materiál je dobře třískově obrobitelným. Je však málo odolný chemickým látkám a podléhá mezikrystalické korozi. Jedná se o materiál využívaný ve strojírenství, pro výrobu forem, též v letectví, v obranném průmyslu, při výrobě automobilů i kolejových vozidel.