Co vše umí ponožková pletací příze?

Podivujete se, že soused sedí na zahradě a z klínu se mu táhne pletací příze? Viděli jste mladou holku v metru se sluchátky v uších a s háčkem v ruce? Nedivte se, háčkování a pletení je opět trendem.

Ponožková pletací příze je skvělou antistresovou pomůckou

Dnešní doba je stresující a důležité je objevit něco, co nás spolehlivě uklidní. Stresu kolem se zbavit nejde. Rozhodně si však dokážeme najít činnost, která nám pomůže vytvořit si svoji bublinu, ve které se zastaví čas kolem a jsme jenom my sami. Ideální je hobby, jímž se zaměstná naše tělo kompletně. Takové, kterému se věnují ruce i mozek. Zkuste ruční práce typu pletení a háčkování. Úspěšně dnes pomáhá nejen ženám, ale i mužům odreagovat se i se věnovat jiné činnosti než jen koukání se do počítače.

Pojďte háčkovat či plést

Zdá se vám, že s věkem ztrácíte zručnost? Stačí vám sada háčků na háčkování s pletací přízí a můžete opět nastartovat jemnou motoriku. Děti od narození musí trénovat svoji jemnou motoriku, aby byly po předškolním věku schopné obstát ve škole. Nejde jen o psaní, ale i o další intelektuální činnosti. S věkem se naše jemná motorika opět zhoršuje. Pokud ji nerozvíjíme běžnými činnostmi, výrazně se zhoršuje. V minulosti jsme se více věnovali různým kutilským a zájmovým činnostem. Ženy pletly, háčkovaly, vyšívaly, muži si lepili modely. Dnes naše prsty zaměstnáváme pouze ťukáním do klávesnice a mobilního telefonu. Zručnost upadá a s tím i naše kognitivní schopnosti. Obnovit je můžeme třeba háčkováním či pletením.

Rozvíjejte svoji kreativitu

Rozvíjet kreativitu je důležité nejen u dětí. Řada kreativních činností však vede k hromadění nepotřebných věcí. Je sice hezké tvořit z kartonových krabic nebo z ruliček od toaletního papíru, co však pak s objekty, které vzniknou? Pár jich může zdobit dětský pokojík či předsíň, ale ostatní? Tvořte užitečné věci. Jejich výroba není o nic méně kreativní. Ponožková pletací příze přímo navádí k výrobě užitečných kousků. Vždyť parádní teplé ponožky ocení každý. Zejména, když teď budeme muset přece jen kvůli cenám energií poněkud přiškrtit ventily topení.