Ochutnejte toskánská vína

 

Víno je jako život. Sladký i trpký, zkrátka pestrý. A víte, kde umí žít? V Itálii. A právě zde najdete mnoho odrůd, příchutí, vždyť Italové patří mezi ty nejvýznamnější producenty vína na světě.

Vína ze Sicílie – prodej

V Itálii se vína vyrábějí ve všech regionech, ostatně Italové ročně vypijí průměrně asi 44 litru na obyvatele. Víno zde má takovou tradici, že tu mají i vinařské zákony, první nařízení vytvořili už staří Římané. Pokud znáte italská vína a zvláště poté ta sicilská, víte, že i ta jsou jedinečná. Již v 11. století př. n. l. sem přišli Féničané až ze severní Afriky. Sicilská vína sama o sobě jsou specifická, produkují se zde i všeobecně známé odrůdy. Sicilští pěstitelé totiž rádi experimentují, takže klasiku přizpůsobují svým zkušenostem. Pokud chcete degustovat typické sicilské víno, zkuste Marsalu. Jde o alkoholizované víno, suché či polosladké. Vyrábí se v oblasti města Marsala.

Úžasná toskánská vína

Jak jsme zmínili, Italové produkují pestrý výběr vín. Centrum italského vinařství je Toskánsko. Toskánská vína mají tradici starou šest staletí. Založil je rod z Florencie, kterému nyní vládne Piero Antinori. Nejznámější z toskánských vín je Chianti, dále Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a určitě musíte degustovat i tzv. Supertoskánce (Sassicaia, Ornellaia, Tignanelo, Solaia apod.). Mimochodem v Toskánsku kdysi prvně experimentovali s víny Etruskové, kteří se inspirovali u starých Řeků a Římanů. Výhodou Itálie je totiž skutečnost, že vinná réva zde roste všude, proto mají vína rozličné chutě. Na severovýchodě a severozápadě se daří bílým vínům, na jihu země zase najdete sicilské a kampánské kousky. Kde najdete ten nejlepší výběr italské produkce? Podívejte se na eshop VinoDoc. Jde o obchod, který vznikl z lásky k Itálii, italskému vínu a v neposlední řadě i k tamnímu jídlu. Majitelé jezdí přímo do Itálie a každoročně ochutnávají novinky na vinařských veletrzích, takže doplňují nabídku o nejlepší kousky.