Oživte svou domácnost bytovým textilem

Připadá vám, že je váš interiér zralý na změnu? Té snadno a levně docílíte pořízením nového bytového textilu.
Bytový textil v podstatě zahrnuje veškeré bytové textilie, tedy záclony, závěsy, dekorační polštářky, ubrusy, ložní povlečení. Ale i textilní dekorační předměty, ať již tkané, pletené, vázané, háčkované či vyrobené technikami netkaných textilií. Všemi těmito prostředky je možné vybavit, nebo alespoň upravit stávající obytné prostory. Za minimum finančních prostředků. Buďme nyní konkrétní.

Jak oživit obývací pokoj?

Obývací pokoj je nejvíce reprezentativní místností v domě i bytě. A takové by v něm měly být i bytové textilie. Toužíte-li po obýváku jako vystřiženém z časopisu o bydlení, snažte se v něm všechny textilie sladit. Závěsy a dekorační polštářky si proto pořiďte, když ne přímo ve stejné barvě, tak alespoň v obdobném odstínu. Ještě lepšího výsledku docílíte, podaří-li se vám sladit jejich vzory. Některé značky nabízejí i ucelené sety – povlaky na polštářky, závěsy a mnohdy i kusové koberce a povlaky na sedací soupravy ve stejném vzoru. Výsledek pak je impozantní.

Jak oživit ložnici?

Chcete-li oživit ložnici, není lepší cesta než přes nové ložní povlečení. Zvolíte-li vhodný materiál v kombinaci s barvou a vzorem, bude se vaše nové ložní povlečení na vaší posteli vyjímat jako šperk. Krásná ložní povlečení jsou damašková a z jemného bavlněného saténu. Velmi luxusně vypadají povlečení jednobarevná. Na e-shopu dante.cz dokonce seženete povlečení dvoubarevná – s jinou barvou na rubu a líci. Velmi elegantní je kombinace černé a šedé, vínové a béžové nebo černé a červené.

Jaký materiál?

Ložní povlečení se ale nevyplácí vybírat jen podle jeho barvy a vzoru. Obzvláště v zimním období, které máme před sebou, je klíčový i jeho materiál. Ten by vás měl primárně zahřát. Tento požadavek dobře splňuje flanel či krep. O stupínek výš, tedy do opravdu krutých mrazů pak doporučujeme mikroflanel a mikroplyš. Skvělými termoregulačními vlastnostmi ale vyniká i již zmíněný bavlněný satén. Ten vás v létě ochladí a v zimě zahřeje. Povlečení z bavlněného saténu proto využijete celoročně.