Přemýšlíte, jak investovat své finance? Investujte do zlata a do stříbra

Finanční odborníci dnes považují investici do zlata a do stříbra za jednu z nejefektivnějších. Investovat se však oplatí do investičních slitků nebo mincí. Ne do akcií firem těžících drahé kovy. A právě to si lidé často pletou.

Hledáte-li možnost, kde zhodnotit své peníze, investujte do drahých kovů – investice do stříbra i investiční zlato se podle odborníků vyplatí. Musíte však počítat s tím, že jde o investici, která je dlouhodobější a vyplatí se v časovém horizontu minimálně pěti let. Podle odborníků je dokonce aktuálně nejvýhodnější investice do stříbra.

Jak investovat do zlata a do stříbra?

Možnosti máte v podstatě dvě – investiční slitky a mince. Pořídit si lze investiční zlaté slitky nebo investiční stříbrné slitky. Jde o tzv. zlaté a stříbrné cihly, což jsou slitky z ryzího zlata a stříbra. Kvalitní prodejci, jakým je AuPortal.cz, vám vždy nabídnou pouze slitky renomovaných značek, s jejichž následným prodejem nebudete mít problém, a u kterých je garantována ryzost i hmotnost slitku.

Druhou možností je nakoupit zlaté mince nebo stříbrné mince. Jejich hodnota není jen o hodnotě ryzího kovu, ze kterého jsou vyrobeny. Hodnotu mohou mít numismatickou i historickou. Numismatika je obecně výbornou investiční příležitostí. Začít můžete vy, pokračovat v ní budou třeba vaši potomci. Je to zaručená forma výhodného investování, která je navíc zábavnou. Toto hobby vás určitě chytne.

Investujte do zlatého prasátka

Nevíte, jak založit svoji numismatickou sbírku, která bude současně vhodnou formou investování vašich peněz? Pořiďte si minci se zlatým prasátkem. Letošní rok je totiž rokem vepře. Prestižní australská mincovna v Perthu již od roku 2008 razí mince s lunární tematikou. A nyní si můžete koupit investiční zlatou minci II. lunární série k roku Vepře. Bude krásným začátkem vašeho nového hobby – numismatiky, ale i skvělou investicí. Mimochodem, víte, že u investičního zlata – jak u slitků, tak u mincí, neplatíte DPH? Investiční zlato je od něj totiž osvobozeno. Ale pozor, stříbro už ne.