Tři nejvhodnější plemena psů do bytu

Pejska nebo kočku v České republice chová až 60 % lidí. Podle různých statistik jsme celoevropskou raritou. Domácí mazlíčky nechovají jenom lidé v rodinných domech. Právě naopak. Jsou společníky v našich městských bytech. Víte, která plemena psů jsou do bytu nejvhodnější?

Jorkšírský teriér

Malý dlouhosrstý (někdy i krátkosrstý) pejsek se dříve používal k lovu hlodavců. Dnes je tento krasavec považován za ideálního bytového psa. Mnoho lidí jorkšírovi dopřeje kratší sestřih. Vyhledávaní jsou co nejmenší jedinci. Ale na to pozor! Právě snaha po zmenšování tohoto plemena vedla k tomu, že ti nejmenší pejsci mají zdravotní problémy. Jelikož jde o teriéra, čekat můžete temperamentní a chytré plemeno.

Papillon

Tento malý kontinentální španěl se nazývá i motýl. To díky vzhledu svých uší, které připomínají motýlí křídla. Původně se využíval při lovu jako slídič na zajíce, koroptve a křepelky. Brzy se však stal miláčkem dam a domácím mazlíkem. K tomu dopomáhá i jeho srst, o které se říká, že jde spíše o vlasy. Je to jakási nanotechnologie v praxi. Vůbec se na nich nedrží špína a snadno ze srsti sklouzne. Příliš práce s její údržbou mít nebudete. Papillon je hravý pejsek, který je nadprůměrně učenlivý. Hodí se i pro agility.

Francouzský buldoček

Asi by vás nenapadlo, že tento minipejsek patří mezi dogovité psy. Z této linie se však vyšlechtila celá řada menších psů. Včetně francouzského buldočka, který patří jednoznačně mezi společenská plemena. Je to veselý pejsek s příjemnou a nekomplikovanou povahou. Hodí se jak pro aktivní lidi, tak pro důchodce, kteří už hledají spíše klidnějšího pejska. Problémy mívá v létě. Často se přehřeje. Plemeno je rovněž náchylné k obezitě, proto je nutné přesné dávkování krmiva a méně pamlsků.

TIP: Více o těchto plemenech najdete na stránce http://infopes.cz/category/plemena/.

Co pes v bytě potřebuje?

Pořizovací náklady na pejska nejsou malé. Pejsek potřebuje spousty věcí – od pelíšku, přes hračky, kosmetiku, veterinární přípravky, obojky, vodítka a postroje. Pokud pejska vozíte v autě, bude nutná podložka na sedačku a vhodné připoutání. Pro menší plemena je dobré mít i přenosku. Vhodný e-shop, jakým je Mujmazlik.cz, vám dokáže pomoci vybrat vše potřebné, a navíc ušetřit. Internetové ceny jsou výrazně nižší než ty v kamenných obchodech s potřebami pro zvířata. Na internetu koupíte mnohem výhodněji i krmivo pro psy. Věnujte pozornost především výběru kvalitních granulí.