Přírodní léčba nachlazení
Přichází sychravé počasí a s ním nepříjemná nachlazení. Začínáme smrkat, pokašlávat, bolí nás hlava, pobolívá nás chvilku v krku, pak zas ještě o něco níž, večer jsme v pohodě a ráno nemůžeme pro bolest ani mluvit. Pak se „rozhýbeme“, odkašleme, do večera klid a druhý den nanovo. Cucáme pastilky na bolest v krku, stříkáme i kapeme do nosu, ale výsledek je neuspokojivý. Je nám zkrátka divně.
Přírodní léčba nachlazení
Lékárny nabízejí nepřeberné množství zaručeným prostředků, můžeme si vybrat. Pokud máme s něčím zkušenost, je skvělé, že jdeme najisto. Pokud je naše nachlazení něco mezi chřipkou a průduškami, potřebujeme odkašlat, ale nejde to a pálí nás v krku, ale nezdá se nám, že bychom s tím měli zatěžovat doktora, zkusme recepty našich babiček. A klidně můžeme zůstat v lékárně.
Bylinky proti nachlazení
Z léčivých bylin se vyrábí valná většina léků, ale i takové jednoduché věci, jako je jitrocelový a mateřídouškový sirup.
Jitrocel proti nachlazení
Jitrocel obsahuje velké množství slizových látek, které jsou přesně to, co potřebují naše dýchací cesty pro zvlhčení a uvolnění hlenu. Výsledkem je tedy sice kašel, ale takový, který nám přináší úlevu odkašláním. Sliznice nejsou tolik drážděny a tím dochází také ke zklidnění kašle.
Mateřidouška proti nachlazení
Mateřídouška podporuje imunitní systém organismu a to zejména svými účinky na trávení. Mírní dráždivý kašel a uvolňuje hleny.
Obě bylinky jsou v podobě sirupu velmi příjemné k užívání. Můžeme si vybrat variantu s cukrem nebo umělými sladidly, s přídavky vitamínů a podobně. Jsou vhodné i pro děti. Je dobré užívat častěji menší množství. Pozor na předávkování, tedy užití většího množství najednou. Obě bylinky mají vliv trávení a mohou ho i velmi urychlit J, neboť podporují činnost střev. Nežádoucí látky však mohou snadněji odcházet z těla přirozenou cestou.
Mohlo by vás zajímat: