Prodej bytu v Praze vám vydělá miliony. Za moderní bydlení si lidé připlatí

Majitelům nebo společnostem, které se soustředí na prodej bytů v Praze, se ozývá i v dnešní době mnoho zájemců. Ceny bytů se drží vysoko, takže pokud vlastníte byt v Praze, jeho prodej z vás udělá milionáře. V prosinci se cena za m2 vyšplhala na 118 200 Kč.

Prodej bytu v Praze vám nezkazí ani covid-19

Přestože se ve všech médiích mluví o krizi, ve světě realit se covid v číslech neprojevil. Covidová pandemie pouze pozměnila formu nabídky a přenesla ji více do on-line světa. Byty v Praze se prodávají stále a také drahé byty mají své kupce. V letošním roce je k prodeji i luxusní třípatrový byt s výhledem na Pražský hrad za 350 milionů.

Byt ještě nestojí, ale už má svého majitele

Cena pražských bytů každoročně roste a roste i zájem o novostavby. Než je vydáno povolení stavby, většinou uběhne několik měsíců, proto poptávka neustále převyšuje nabídku. Pořídit si tak bydlení „z obrázku“ není nic neobvyklého. Například v roce 2020 koupíte byt, který bude dostavěn až v průběhu roku 2022.

Nízkoenergetické byty vás naučí bydlet chytře

Pořízení nového bydlení s sebou nese nemalou finanční zátěž a lidé před koupí nemovitosti hledají nejlepší řešení. Prodej nízkoenergetického bytu je výhodný pro obě strany. Prodejce takový byt prodá za vyšší cenu a kupující ve výsledku ušetří. Na první pohled se může zdát, že nízkoenergetický byt je mnohem dražší, ale postupem času se investice vrátí ve formě nízkých nákladů. Náklady na bydlení se odráží od vhodného použití stavebního materiálu, efektivního zateplení, využití solárních panelů nebo od rekuperace. Jakmile jednou budete bydlet v nízkoenergetickém bytě, nebudete chtít měnit.

Penthouse není obyčejný střešní byt, ale luxus v oblacích

Za krásný výhled na celé město a zároveň za bydlení v luxusu je potřeba si připlatit. Penthousů v Praze není mnoho, protože se jedná o samostatné jednotky v nejvyšších patrech budov. Tyto byty bývají prosluněné a prostorné, někdy i prostornější než kdejaký rodinný dům. Realizace interiéru bývá provedena na přání klienta. Penthouse dokáže pořádně zamávat s bankovním účtem. Pokud si to majitel může dovolit, není problém mít v penthousu terasu, zahradu nebo dokonce vlastní bazén.

Stereotypnímu bydlení konkurují atraktivní loftové byty

Při pohledu na vysoký strop se tají dech. Spousta prostoru, světla i netradiční řešení tomu dodá tu správnou atmosféru. Ano, loftové byty jsou nadčasové a zalíbení v nich najdou nejen umělci. Typickým znakem loftového bytu je absence nosných zdí a bývají stavěny „do patra“. Za svoji atypičnost vděčí původnímu řešení budovy. Proto je často součástí obývacího pokoje i kuchyňský kout a k ložnici přičleněna koupelna. Za lofty jsou považovány průmyslové budovy, které jsou přestavěny na byty. Některé lofty záměrně nesou znaky původní stavby (například jsou vidět cihly nebo trubky), u jiných nepoznáte, že někdy sloužily k jinému účelu než k bydlení.

Pokud uvažujete o prodeji bytu v Praze, dejte si pozor, abyste jeho cenu zbytečně nepodhodnotili. Poptávka je velká i přes koronavirovou pandemii a byt stále výhodně prodáte. Jestliže jste vlastníkem atypického bydlení, využijte tuto výhodu – může vám zvednout cenu nemovitosti. Netradiční bydlení je trendem současné doby.

Chcete prodat svůj pražský byt? Napište nám do komentářů, jestli byste si místo něj pořídili luxusní penthouse nebo spíše stylový loft!