Rekvalifikační kurz personalistiky vás nasměruje na novou pracovní dráhu

V případě, že jste ztratili zaměstnání a nedaří se vám v daném oboru najít dlouhodoběji nové uplatnění, je na místě uvažovat nad změnou profese. Úřady práce a specializované firmy dnes nabízejí poměrně rozmanitou škálu rekvalifikačních kurzů, díky nimž přechod na jiný obor nemusí být tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zajímavou příležitostí pro některé z vás jistě může být rekvalifikační kurz personalistiky.

Kurzy personalistiky v Praze

Asi nejvhodnějším místem je pro rekvalifikační kurz personalistiky Praha. Právě zde totiž tento obor nachází vzhledem k velkému počtu firem značné uplatnění. Pakliže úspěšně absolvujete celý kurz a dostanete příslušný certifikát, na jehož základě lze pracovní pozici v daném oboru snadněji získat, máte docela velkou šanci se na pracovním trhu v hlavním městě a jeho blízkém okolí uplatnit. Totéž ale platí i pro další oblasti Česka, personalisté jsou žádaní takřka ve všech koutech naší země.

Co na vás v rámci kurzu personalistiky čeká?

Během rekvalifikačního kurzu personalistiky se kromě jiných věcí naučíte například vést personální agendu firem. Zjistíte, jakým způsobem má správně probíhat získávání a výběr nových zaměstnanců, jejich odměňování, ochrana při práci. V rámci kurzu vás odborníci připraví i na řadu dalších organizačních prvků, s nimiž se následně v budoucím zaměstnání budete často setkávat.

Jak je to s cenou rekvalifikačních kurzů?

Rekvalifikační kurzy jsou určené především pro uchazeče o zaměstnání, kteří jsou na úřadech práce. Absolvovat je však může prakticky kdokoliv. Kurzy běžně stojí kolem 10 tisíc korun a trvají 3 a více měsíců. Ti z vás, kteří některý z kurzů podstoupí v rámci rekvalifikace přes úřad práce, za něj nemusejí platit, stát uchazečům o práci za určitých podmínek rekvalifikační kurzy proplácí. To je výhodné pro obě strany. Uchazeč nestráví na úřadu práce dlouhé roky bez uplatnění na trhu a stát mu nemusí následně už vyplácet podporu v nezaměstnanosti a další dávky.