Rybářské potřeby pro každého

Ať jste začínající rybář, anebo se tomuto hobby věnujete už řádku let, všichni čas od času potřebujete rybářské potřeby, bez nich to totiž dnes už nejde. Doby, kdy kluci chytali u řeky čudličky na prut a provázek, jsou nenávratně ty tam.

Padne-li vaše volba na nás, tak budete mít hned tři možnosti: disponujeme kamenným obchodem, e-shopem a ještě fungujeme jako rybářská půjčovna. V e-shopu uvidíte letošní novinky, výprodej zboží nebo významné slevy, dárky k objednávkám nebo dopravu rybářských potřeb zdarma. A najdete tu opravdu všechno od nejmenšího olůvka až po komfortní pruty a navijáky. Pečlivě uspořádané zboží podle druhů vám velice usnadní hledání toho, co právě potřebujete. Můžeme nabídnout i ucelený program výbavy

  • kaprařské
  • přívlačové
  • mořské
  • muškařské
  • sumcové

A to není zdaleka všechno; rybář se potřebuje k vodě vhodně obléct. U vody nebo na lodičce sedí trpělivě spoustu hodin, a to mnohdy bez hnutí, za každého počasí a v každém ročním období. Neodradí ho mlha, déšť ani vítr – dokonce ani zimní období, vždyť i tehdy berou… Jen se na ně v tu dobu musí trošku jinak.

Oblečení pro rybáře je poněkud specifické – většinou je vyrobeno z nepromokavých, zateplených nebo pot odvádějících materiálů, má spoustu kapes a kapsiček vepředu i vzadu.  Nejžádanější jsou kalhoty, vesty, klobouky, bundy.

Co se obuvi týká, je potřeba se dobře vybavit do sucha i do vody. Od jara do podzimu jsou vhodné trekingové nebo celokožené kotníčkové boty s voděodolnou a prodyšnou membránou pro udržení sucha a tepla; pro zimní období si můžete pořídit vyšší šněrovací boty z moderní tkaniny CAMO, která nejen že zajistí jejich dlouhou životnost, ale je paropropustná, prodyšná a voděodolná.

Nezapomeňte však, že ani to nejdokonalejší vybavení vám nezajistí dobrý úlovek – ten už bude záviset jen na vás samotných, na vaší zručnosti, zkušenostech, nebo dobrém těstě.

A ještě pro připomenutí: při sportovním rybaření patří ryba zpátky vodě!