Stavební stroje si můžete pronajmout, ušetříte a máte to bez starostí

Při stavebních úpravách často nastává nepříjemný problém – nemáme dostatečnou techniku pro provedení jednotlivých projektů. V současné době již ale mnohem lépe vychází pronájem stavebních strojů než jejich koupě. Proč tomu tak je?

Zpřísněná legislativa

Při několika posledních změnách legislativy došlo k výraznému zpřísnění povinností pro provozovatele stavebních strojů. Mechanizace je tak nutné často servisovat a dohlížet nad tím, aby splňovaly všechny potřebné normy. Spolu s náklady na jejich pořízení a následné bezpečné uskladnění se tak jedná o další významný zásah do rozpočtu.

Koupi stroje je potřeba dobře promyslet

Při koupi stroje byste si měli odpovědět na základní otázku: Vrátí se mi moje investice? Tak jasně prohlédnete, že vaše původní nadšení nebo nesprávný úsudek vzali za své. Mnohdy si totiž koupíme stroj, který nyní velmi potřebujeme, ale nakonec zjistíme, že jej po zbytek roku vlastně nevyužíváme. Přitom je třeba jej neustále servisovat, udržovat, a uskladňovat. A náklady rostou a rostou.

Stavební stroje můžete vyřešit jednoduše, pronájmem

Při variantě pronájmu stroje vám všechny tyto starosti odpadají. O splnění všech potřebných norem se stará pronajímající firma, stejně jako o jejich uskladnění, údržbu a o jejich náhradní díly. Pronájem stavebních strojů je tak mnohdy skutečně skvělé řešení. Veškeré povinnosti a starosti odpadají. Stroj si půjčíte, když jej potřebujete, a o zbytek se starat nemusíte. Příjemné, viďte? Když k tomu ještě přičtete téměř žádnou administrativu v případě, že si vytvoříte firemní účet, budete se radovat z nulové kauce a dalších výhod.

Pronájem stavebních strojů je dobrou volbou ve světě plném legislativních změn, náročných nařízení, a potřebných povolení k provozu strojů.