3D tisku patří současnost i budoucnost

Obytný dům vytištěný na 3D tiskárně? Stejně jako pizza, těstoviny a čokoláda? Některé články na téma 3D tisk zní až neuvěřitelně. To však neznamená, že nereálně. 3D tisk proniká do stále většího množství oborů a prakticky se stává součástí naší společnosti. A posloužit může i vám.

Na 3D tiskárnách se dnes tisknou dokonalé modely, hračky, výrobní součástky, zdravotní materiál i stomatologické protézy. Jeho možnosti však jdou mnohem dál.

Miminka z tiskárny

Jedna nejmenovaná firma na 3D tiskárně tiskne velmi autentické kopie miminek rostoucích v dělohách svých maminek. Skvělá upomínka na jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, nemyslíte? Na 3D tiskárnách se však už tisknou i boty, a dokonce i obytné domy. Dokážete si představit, že byste v takovém domě vytištěném v 3D tiskárně mohli žít? Na pohled jej totiž nerozeznáte od domu postaveného klasickým stylem.

Není tisk jako tisk

3D tisk s tiskem na tiskárnách, které známe my, každopádně moc společného nemá. Nebudeme zacházet do technických detailů, 3D tisk stručně řečeno funguje na principu vrstvení. 3D tiskárna pak je schopna z digitálního 3D modelu vytvořit reálný trojrozměrný objekt. A společnost 3D tisk na zakázku takový objekt vytvoří i vám.

Šperk z tiskárny? Proč ne?

Co všechno si můžete nechat vytisknout? Jedná se o celou řadu předmětů, modelů a výrobků. Několikamilimetrových i několikacentimetrových. Je libo originální šperk nebo kryt na mobilní telefon? Máte ho mít! Stejně jako krabičku na elektroniku či originální reklamní předmět. Obzvláště na 3D tisk modelů se společnost specializuje. A je v nich opravdu dobrá. Tiskne z různých materiálů odlišujících se od sebe tepelnými, fyzikálními i mechanickými vlastnostmi – z plastu, nylonu, kopolyesteru, polystyrenu a ze spousty dalších.

Levný 3D tisk

A na kolik to vyjde? Nebojte, cena 3D tisku není nijak přemrštěná, byť ceny se stanovují individuálně na základě náročnosti zakázky. Jsme si ale jisti, že budete spokojeni. Tak neváhejte!