Vyberte si to správné střešní okno

Střešní okno by vám mělo přinášet nejenom dostatek osvětlení daných prostor, ale také radost z celkového estetického pojení, snadného ovládání a přidružených doplňků. Abyste takového stavu docílili a ještě si zajistili dlouhou životnost na několik následujících let, je zapotřebí volit střešní okno s rozvahou a na základě nejrůznějších parametrů.

Již v samotném počátku hraje velkou roli volba toho správného výrobního materiálu. Narazit můžete na dvě varianty vyhotovení.

  • Dřevěná střešní okna
  • Plastová střešní okna

Toužíte-li po útulnosti, přírodním designu a nenáročné údržbě, bude dřevo tím ideálním rozhodnutím.

uvod800

Správné usazení a novodobé technologie

Dbát byste měli určitě na to, do jaké výšky osadíte střešní okna. Položit si musíte otázku, zda chcete z okna vidět také vsedě nebo pouze ve stoje. O tomto kroku do značné míry budete rozhodovat již při samotném projektování nemovitosti.

Zásadní jsou i rozměry, jež vypovídají o celkové propustnosti denního světla do interiéru. V okamžiku, kdy střešní okno umístíte nad postel, dopřejete si i překrásného výhledu na noční oblohu. Z pohledu technických parametrů dbejte na následující.

  • Voděodolnost
  • Odolnost proti větru
  • Třída neprůvzdušnosti
  • Typ zaklení a provedení – dvojsklo/trojsklo
  • Redukce hluku

Opomíjet nesmíte ani na pořizovací náklady. Plastová střešní okna cena bude rozdílná pro tento výrobní materiál a jiná pro dřevo. To už ale záleží na vašich finančních možnostech.

Střešní okna s dlouhou zárukou

Ať už u vás vyhrají plastová střešní okna cena nebo ty dřevěná, vždy lpěte na delší záruční době, která do určité míry vypovídá také o kvalitě výrobku. Špičkové střešní okno i s lemováním má záruku až 10 let. Tento střešní prvek můžete navíc dotáhnout k naprosté dokonalosti, pakliže vsadíte na ostatní doplňky, mezi něž patří venkovní rolety, vnitřní žaluzie a mnohé další.

 

One comment

  • Ondra

    Tato zpráva mi jde pod ruku, zrovna řešíme, jaké střešní okna vybrat. Kdo se v tom množství možností má vyznat