Vyplatí se v dnešní době investovat do zlata či stříbra?

V současné době se finanční gramotnost českého obyvatelstva výrazně zlepšila, což se projevuje i na zvýšeném zájmu o oblast investování. Investiční zlato a stříbro je oprávněně vnímáno jako způsob, jak ochránit úspory před inflací, protože cena obou komodit z dlouhodobého hlediska neustále roste. Analytici se jednoznačně shodují na tom, že cena vzácných kovů bude i nadále stoupat, protože jejich zásoby nejsou neomezené a poptávka po nich se zvyšuje. Přemýšlíte nad tím, že i vy investujete peníze do zlatých či stříbrných slitků a mincí? Podívejte se, jak celý proces probíhá.

Investovat můžete buď do slitků, nebo do mincí, nicméně je nezbytné podotknout, že certifikáty se vydávají pouze ke slitkům, nikoliv k mincím. Určitě byste měli být obeznámeni s tím, co má na takovém certifikátu stát. V první řadě by měl mít logo rafinéra, dále hmotnost, ryzost, punc a výrobní číslo, a tak si pohlídejte, aby měl certifikát veškeré uvedené náležitosti. Za stříbrné a zlaté mince ručí stát, který je vydal, a proto není certifikát žádoucí.

Proč investovat do zlata či stříbra?

Pravděpodobně jste si už četli o možnostech investování. Zlato a stříbro nejsou jedinou komoditou, do které se dá investovat, existuje jich více. Ale analytici označují vzácné kovy za stabilní a výnosné. Pokud byste chtěli investovat do takových akcií, musíte mít už bohatší znalosti, protože stejně rychle, jak k penězům přijdete, o ně můžete i přijít. Investice do stříbra a zlata má oproti takovým dluhopisům obrovskou výhodu v tom, že se jedná o fyzický předmět, který budete držet v ruce. Navíc jeho znehodnocení je takřka nemožné, tudíž dvacet let starý slitek má stejnou hodnotu jako roční slitek.

Na koho se při investování obrátit?

Rozhodně nekupujte takové věci na parkovištích od pofidérních prodejců. Raději se obraťte na odborníky, kteří mají v daném oboru bohaté zkušenosti a dlouholetou praxi. Ukázkovým příkladem je AuPortal.cz, v jehož nabídce najdete investiční zlaté slitky i stříbrné mince. Portfolio uvedeného specialisty je opravdu široké, ba dokonce vám pomůže ve výběru komodity, pokud si stále nejste jistí. Patří mezi přední obchodníky s kovy na českém a slovenském trhu.