Zahrada potřebuje údržbu. Víte, jak na to?

Zahrada je část domu, kterou řada jejich majitelů podceňuje. To je pochopitelné, samotná údržba domu zabere dost času a energie, nemluvě o úklidu. Stejně jako každá místnost vašeho domova ale potřebuje péči i zeleň, která ji obklopuje.

Jinak se z původně vkusné zahrady, kterou jste minulou sezónu pečlivě upravili nebo si ji dokonce nechali za nemalé peníze naprojektovat, stane divoká džungle, ve které se vám ani nikomu jinému nebude chtít trávit čas.

Zabráníte zraněním i hádkám se sousedy

Zahrada potřebuje údržbu i v případě, že tu něco pěstujete, jinak se může stát, že příliš dlouhé větve stromu vytvoří stín tam, kde je třeba dostatek světla. Stejně tak může dříve vysazené rostliny zadusit plevel, který často poruší i do té doby kvalitní půdu.

Příliš dlouhé větve mohou narušit i vaše vztahy se sousedy – pokud zasahují na jejich pozemek. Neudržovaná zahrada může být také nebezpečná a můžete si v ní způsobit úraz, například tím, že uklouznete nebo se poraníte o trnitý šlahoun.

Pokud na údržbu zahrady kvůli vašim povinnostem nemáte čas nebo to jednoduše není váš koníček, obraťte se na profesionální zahradnictví. Odborníci se za vás postarají o průklest stromů, prořezají větve i zalejí trávu. Vy tak budete mít o starost méně a z vaší zahrady bude napořád místo, kde budete rádi odpočívat a nebudete se ji stydět ukázat ani vašim přátelům.

Tip redakce: V žádném domě se zahradou by neměl chybět kvalitní kompresor se snadným připojením stlačeného vzduchu