Zaostřeno na pražské hotely

Najít v Praze hotel není nic těžkého. Platí to ale jen v případě, kdy vám nezáleží na tom, kolik a za jaké služby platíte. Pokud se na nabídku pražských hotelů podíváte zblízka, zjistíte, že ceny jsou astronomicky vysoko a naopak kvalita služeb (v některých případech) žalostně nízko. Je vůbec možné v nabídce hotelů najít přiměřenou cenu za kvalitní služby? Kde vás vezmou na hůl a kde se o vás naopak postarají za „pár kaček“?

Je z čeho vybírat!

Podle údajů Českého statistického úřadu se v hlavním městě nachází zhruba 400 hotelů různých kategorií. Vzhledem k tomu, že Prahu si přijede ročně prohlédnout až 6,1 mil. hostů, kteří zde hledají ubytování, není celkem těžké odhadnout, že hotely o hosty nouzi nemají. Mohou si proto dovolit držet ceny vysoko. Praha má několik pětihvězdičkových hotelů, kde se dá zažít opravdový luxus, nechybí hotely střední kategorie a stabilně vysoký zájem je o levné hotely v Praze.

neocard.cz_hotelbelvedereprague_cz_01

Jak najít?

Pokud budete potřebovat ubytování v Praze, je dobré se řídit 2 základními pravidly, která vám pomohou vybrat správný hotel.

  1. poměr cena/kvalita

Zjistěte si, za co hotelu dáte své peníze. Není například zvykem, že je v ceně za jednu noc zahrnuta snídaně. Ptejte se po vybavení pokoje i jeho umístění – okna do rušné ulice by vám mohla pobyt znepříjemnit. Měli byste mít přehled o hotelových službách – jako např. wellness, donáška jídla na pokoj, možnost parkování aj.

  1. poloha

Poloha hotelu ovlivňuje cenu – čím blíže centru, tím více za jednu noc zaplatíte. Ovšem najdou se výjimky, důkazem je například toto levné ubytování v Praze.

neocard.cz_hotelbelvedereprague_cz_02

Akce jako výhoda

Tvrdý konkurenční boj hraje hotelovým hostům do karet. Hotely se snaží hosty nalákat na zvýhodněné akce či slevy, čehož je určitě dobré využít. S velmi zajímavou nabídkou aktuálně přichází 4* Belvedere hotel v Praze. Je to akce „Zůstaň 4 noci, zaplať pouze 3“.

TIP: Míříte do Prahy za poznáním? Podívejte se ještě na tento článek, kde najdete tipy na zajímavá místa, která rozhodně stojí za vidění!