Jak poznáte výhodné cestovní pojištění?

Pro každou cestu za hranice České republiky byste si měli sjednat řádné cestovní pojištění. Díky tzv. modré kartičce jste sice pojištěni a máte nárok na ošetření ve veřejných zdravotnických zařízeních, má to ale háček. Z této pojistky se pokryjí jen nezbytné náklady a pojišťovna nehradí případnou spoluúčast. Cena za zdravotní péči v cizí zemi může jít až do milionů korun. Právě tyto náklady pokryjete jedině řádnou cestovní pojistkou. Jak si s jejím sjednáním hravě poradit?

Výše léčebných výloh

První, co vás na pojistce musí zajímat, je výše léčebných výloh. Je to vždy maximální suma, kterou za vás pojišťovna v případě nastalé pojistné události zaplatí. Pojištění léčebných výloh je důležité pro náhlou nemoc, úraz i pro případ smrti v zahraničí. Současně s výší je třeba sledovat pojistné podmínky pro cestovní pojištění. V těch si pročtěte definice pojistných událostí. Pamatujte na to, aby se pojistka vztahovala například na sporty, kterým se budete při pobytu v zahraničí věnovat apod.

neocard.cz_online_ergo_cz_01

Výhodněji online

Cestovní pojistku je možné sjednat na pobočce, cenově výhodnější je obvykle on-line cestovní pojištění. Nejenže je rychlejší, ale při této formě sjednání pojišťovny často nabízí slevy nebo jiné výhody.

Připojištění ano!

K cestovnímu pojištění je možné sjednat ještě několik připojištění. Pro cesty na delší vzdálenost, je určitě výhodné si sjednat připojištění zavazadel. Pokud ho máte, dostanete od pojišťovny finanční kompenzaci v případě ztráty, zpoždění, poničení i zničení zavazadel. Vhodným doplňkem je také pojištění odpovědnosti. Proč? Na to vám odpoví tento článek.

neocard.cz_online_ergo_cz_02

Jak se zachovat?

Pokud se v zahraničí dostanete do problémů, okamžitě kontaktujte asistenční službu. Číslo na ni by vám pojišťovna měla dát ke smlouvě, je dobré nosit kontakt neustále při sobě. Řiďte se pokyny asistenta, protože jinak by pojišťovna nemusela škody uhradit.

Kdy pojištění sjednat?

Abyste koupili skutečně výhodné cestovní pojištění, nenechávejte jeho zařízení na poslední chvíli. Najděte si čas a nabídky od různých pojišťoven si srovnejte. Slouží k tomu online srovnávače.