Zlatem proti inflaci

Inflace. Jeden z dalších následků koronavirové pandemie. Vlády většiny zemí v podstatě uzamkly ekonomiku. Lidé seděli doma a chránili se před nákazou. Neutráceli a jejich peníze přestaly posilovat ekonomiku. Ta začala oslabovat a oslabená zůstala dodnes. Co s tím?
Ekonomové na inflaci doporučují vhodně zvolené investice. Těmi jsou nemovitosti a drahé kovy, konkrétně zlato. Volba konkrétního investičního produktu by se měla odvíjet od výše vstupního kapitálu.

Investiční nemovitosti nezatížené hypotékou

Je-li vysoký (v řádu několika milionů korun), jednoznačně doporučujeme nemovitosti. I přes jejich relativně vysokou cenu, která dle posledních zjištění České národní banky v některých případech bývá až o osmnáct procent nadhodnocená. Jisté je však jedno. Nemovitosti obzvláště v delším časovém horizontu stále budou vydělávat. Nezatížíte-li je ovšem vysokou hypotékou, která výnos naopak razantně sníží.

Obchodujte se zlatem

Pokud se bez hypotéky neobejdete, zaměřte svou pozornost spíše na drahé kovy, ideálně investiční zlato. To si dlouhodobě drží svou stálou cenu a jeho koupě je oproštěná od DPH. Investiční zlaté slitky a mince jsou také skladné a jdou skvěle na odbyt. V kterékoliv světové měně.

Vyberte si dodavatele

Navnadili jsme vás? V tom případě se porozhlédněte po vhodném dodavateli. Ideálně takovém, který je schopen původ svého zboží doložit celosvětově uznávaným certifikátem. Pokud tomu tak nebude, obchod neuzavírejte.

Zlaté slitky a mince nejvyšší ryzosti

Certifikované investiční zlaté slitky a mince té nejvyšší ryzosti najdete například v portfoliu výjimečného zlatnictví sídlícího v Obecním domě v Praze. Zde se stejně jako na stránkách zlate-mince.cz můžete seznámit i s jeho kompletní nabídkou.

Jaká je cena zlata?

Na stránkách zlate-mince.cz také najdete pravidelně aktualizovanou cenu zlata, která v okamžiku psaní tohoto článku dosahovala částky necelých 40 tisíc korun za jednu unci. Tu si po zadání pojmu investiční zlato do vyhledávače neváhejte srovnat s konkurencí. Myslíte si, že narazíte na výhodnější? My tedy ne.