Proč se hodí panenský olivový olej jako dárek?

O blahodárných účincích olivového oleje nikdo nepochybuje. Většina lidí se bez něj skutečně neobejde, jiní jsou skeptičtí. Pojďme se podívat na vlivy olivového oleje na zdraví. Po přečtení si ho pořídíte pro vlastní potřebu, anebo ho koupíte blízkým jako dárek.

Možná jste nevěděli, že je olivový olej nejlepším přírodním zdrojem vitamínu E a nenasycených kyselin. Hovoříme však o extra panenském za studena lisovaném produktu. Jeho výroba je náročná a drží se tradičních postupů, to vše bez chemických zásahů.

Proti stárnutí i na ekzém

Mnoho uživatelů si olivový olej oblíbilo kvůli jeho schopnosti snížit hladinu cholesterolu a cukru v krvi či vysoký krevní tlak. Pokud máte v rodině diabetika, olivový olej pro něj bude přínosný dárek. Jen málokdo ví, že je olivový olej funkčním prostředkem proti zácpě, kladně působí na trávící ústrojí, žlučník a eliminuje výskyt žlučníkových kamenů. Osvědčí se jako neokoukaný dárek pro ženu ve formě luxusní potraviny. Olivový olej také zabraňuje předčasnému stárnutí pleti, působí antioxidačně a pomůže proti ekzému. Každého člověka zaujme jeho působení proti rakovině.

Krásná pleť a konec suché kůže

Především dámy ocení účinky olivového oleje na krásu, nezklame však ani jako dárek pro muže v podobě luxusní potraviny. Je dobré vědět, že ho dermatologové doporučují aplikovat na pleť, na niž bude nanesena léčebná mast. Olivový olej je dobré mít doma, neboť pomůže na popálenou pokožku třeba od sluníčka. Nejvíce ho ocení lidé se suchou kůži, okamžitě ji zjemní a hydratuje. Ne nadarmo se z něj dělají vlasové či nehtové zábaly. Vlasy i nehty jsou díky vitamínu E pevné, zdravé a lesklé.

Prémiové olivové oleje nakupujte jen u osvědčeného prodejce Olivum. Těšte se na kvalitní produkty z rodinných farem zabalené do dárkového balení.