Administrativní náležitosti nákupu ojetého vozu

Koupě ojetých vozů je pro laika trochu jako sázka do loterie. Uděláte-li všechno dobře, je velká šance, že zakoupíte skvělý vůz za ještě lepší peníze. Pokud ale některou z procedur podceníte, můžete se spálit. Jaké kroky je tedy nutné udělat, aby koupě ojetého vozu proběhla dobře?

Příprava začíná doma

Dobré autobazary jsou poměrně transparentní ohledně nabídky prodávaných vozů. Nemají se totiž za co stydět. Tím pádem si můžete detailně projít prodávané vozy z pohodlí domova a vybrat si takové, které se vám zamlouvají. Například pražský autobazar Auto Výhybka Praha informuje návštěvníky webu o všech technických informací u každého vozu. U každého vozu máte také jeho fotografie ze všech stran a jeho cenu.

CEBIA a CARDETEC

Tyhle dvě slova byste si měli před nákupem vozu určitě pamatovat. Jsou to systémy, jejichž prostřednictvím si můžete ověřit původ vozu. Například tedy víte, jestli je vůz kradený, či jestli na něj není uvaleno věcné břemeno. Slušné autobazary ojeté vozy prověřují automaticky a ty neprověřené vůbec neprodávají.

volha

Foto: Auto Váhybka, u tohoto Volha se nesrovnalostí bát nemusíte

Převod vozu bez stresů

Dejme tomu, že je vůz ze všech hledisek důkladně prověřený. Udělali jste si s ním testovací jízdu, případně přizvali nezávislého experta, a chystáte se vůz koupit. Samotný převod vozu s sebou skýtá také mnoho procedur, které se ale dají u dobrého autobazaru velmi zjednodušit. Například již zmíněný autobazar Auto Výhybka Praha totiž pomáhá majitelům jejich nové ojeté vozy přehlašovat. Pro experty společnosti je převod vozů již rutina, a proto vám pomohou vyvarovat se některých začátečnických chyb.