Koupě použitého nebo nového auta, hlavně nenaletět

Máte-li na koupení nového vozu, není asi co řešit. Spousta lidí, kteří na to ale mají, stejně raději koupí ojetý vůz. Jednak na sebe příliš neupozorňují, neriskují tak moc krádež, ví, že je nebude mrzet, když jim někdo auto odře nebo nabourá, nebo si prostě raději zaletí na dovolenou, neboť auto stejně rychle stárne.

Také možnost koupení vysněné značky vozu, i když ne zrovna nové láká často mnohem víc než nový vůz nižší kategorie. Je to pro mnoho kupujících tak lákavé, že prostě nemohou odolat. Nákup ojetého vozu je ale nutné prověřit, promyslet a snížit rizika.

Od koho koupit

Pokud si kupujete vysněný vůz v ojetém stavu od kamaráda, máte asi vyhráno. Nákup od soukromé osoby už je trošku rizikovější, pokud prodávajícího neznáte. Probíráno ze všech stran i z pohledu statistik vychází tento typ koupě jako nejvíce rizikový. Nejhůř si stojí z důvodů výrazně snížené možnosti při případné reklamaci, která je prakticky neprokazatelná a nevymahatelná.

Nákup z autobazaru, který je renomovaný a ověřený vám dává záruky. Takový autobazar, jako třeba autobazar v Olomouci, o kterém se zmíníme později, si zakládá na své pověsti. Pokud je to takovýto autobazar s mnohaletými zkušenostmi, je pak zárukou seriózního jednání. Nejbezpečnějším způsobem je zakoupení od autorizovaného autoservisu, kde je jistotou možnost největší právní vymahatelnosti a zakoupení kvalitního pojízdného ojetého auta.

I když má spousta vozů stočený tachometr, podvodníci falšují servisní knížky, v autě udělají pár povrchových úprav z autodílů z vrakoviště a pak totální vrak od kvalitního vozu v dobrém stavu nepoznáte.

Obvolejte autoservisy ze servisní knihy, tato servisní historie musí být ničím nepřerušená, nejlépe v dnešní době v elektronické podobě. Dejte si také pozor na pohádky o původu auta. Také se nenechte tlačit ke zdi do časové tísně, tento trik, kdy je o auto velký zájem a snaží se vás rychle donutit k rychlé a nejlépe okamžité koupi, by se vám nemusel vyplatit.

snimek-obrazovky-2016-11-24-v-19-38-28

Autobazar Olomouc, Auto A1

Prohlídka a zkušební jízda

Nechte u kupovaného auta podrobně prověřit technický stav vozu na zvedáku i za pomoci diagnostiky. Renomovaný autobazar s tím nemá problém. Jestliže vám prodejce nechce nechat povolit prověření v dílně, prostě běžte jinam. Zkušební testovací jízda je dnes samozřejmost. Autobazar Olomouc Auto A1 s tím nebude mít problém.

Nejsou žádným nováčkem mezi autobazary a mají za sebou víc jak dvě desítky let praxe. Jejich dlouholeté zkušenosti jsou znát na kvalitě i servisu, udržování i ošetřování aut i při jejich prodeji. Tato společnost má velmi dobře vybudované jméno mezi autobazary Olomouc. Tak neváhejte a přijďte si vybrat svůj vysněný vůz i vy.