Biokosmetika je výhodnější než klasika

Klasická kosmetika je dnes stále nejpopulárnější, nicméně časy se mění a bio alternativa začíná také vystrkovat své pomyslné růžky. Důvodů, proč přírodní kosmetika zažívá takový boom, je více.

Biokosmetika nemá potíže se vstřebáváním

Každý, kdo si pořídí nějaký druh klasické kosmetiky, se musí smířit s tím, že do sebe tímto způsobem příliš mnoho kvalitních látek nedostane. Ne že by snad tento druh kosmetiky žádné neobsahoval.

I v klasice se nachází celá řada vitamínů, minerálů a antioxidantů, nicméně ty se do pokožky vstřebávají jen v minimálním množství. Na vině jsou syntetické látky, jež jsou také nedílnou součástí tradiční kosmetiky. Tyto složky samozřejmě takto fungovat nemají. Jejich úkol je jiný – činí kosmetiku atraktivnější a trvanlivější. Horší vstřebávání je jen tolerovaný vedlejší efekt.

Toto naštěstí u biokosmetiky nehrozí. V ní se totiž žádná syntetika nenacházejí, a tak výše zmíněné zdraví prospěšné látky ve vstřebávání do pokožky problém nemají.

Nezpůsobuje podráždění pokožky

Syntetické látky obsažené v tradičních kosmetických přípravcích dělají i jiné potíže. Například mohou způsobovat podráždění kůže, což je u tohoto typu produktů na pováženou. Nutno dodat, že takto se chovají hlavně výrobky nižší cenové kategorie, a to hlavně u jedinců s citlivou pokožkou. Ovšem na podráždění kůže po aplikaci standardní kosmetiky si stěžují často i lidé bez dermatologických potíží.

Biokosmetika těmito neduhy rozhodně netrpí. Je naopak vhodná i pro citlivější pokožky, jelikož vyživuje a hojí. Ve zcela ojedinělých případech mohou mít i uživatelé biokosmetiky potíže, ovšem bývá nejčastěji zodpovědná alergie. Zákazníci těmto nepříjemnostem mohou předejít poměrně snadno, stačí si nastudovat složení výrobku.

Je ekologicky nezávadná

Tradiční kosmetika je horší i v oblasti ekologie. Během její výroby se totiž spotřebovává relativně hodně energie, což přírodě značně škodí. Biokosmetika je na tom i v tomto ohledu výrazně lépe.