Buďte v práci chránění

Chystáte se do svého prvního zaměstnání a přemýšlíte, co všechno musíte zařídit? Na jednu věc jste určitě zapomněli. Pojištění odpovědnosti! Ať už je vaše profese jakákoliv vždy může nastat chvíle, kdy budete moc rádi, že máte pojištění uzavřené.

Pracujete ve fotografickém ateliéru a dnes a denně vám zákazníci strkají pod nos své mobily a chtějí, vyvolat fotky z paměťových karet? Každý den se tak snažíte dostat se do útrob neznámých mobilů a s velkou pravděpodobností jednou nevyhnutelně nastane den, kdy vám zákazníkův mobil vypadne z ruky.
Všichni víme, jak moc jsou dotykové display křehké a díky Murpyho zákonům vás asi ani moc nepřekvapí, že vám z ruky nevypadne nějaký starý bazarový kousek, ale pěkně drahý nejnovější iPhone.
O zákazníka se pokouší mdloby, o vašeho šéfa také a vy byste nejraději zalezli pod stůl. Ale bohužel je třeba uhradit škodu. Pokud máte pojištěnou odpovědnost, postará se o účet vaše pojišťovna. V případě, že pojištění nejste, vás čeká utažení pásku, škudlení a možná i půjčka.

Riskantní je i práce ve skladu, ačkoliv by vás to na první pohled vůbec nenapadlo. Stačí jen chvilku nedávat pozor při jízdě s vysokozdvižným vozíkem a rázem vás místo výplaty čeká velice tučná pokuta, kterou bude třeba rychle uhradit. Jestli jste pojištění, máte vystaráno. V případě, že pojištění nemáte, vás čekají bezesné noci, kdy budete řešit, jak škodu splatíte.

Na závěr pro vás máme ještě malou otázku: Jak budete do práce jezdit? Autem?
A víte, že škody, které za volantem můžete způsobit, se řadí mezi ty nejvyšší? Je samozřejmě rozdíl mezi tím jestli poboříte sousedovi sloupek u plotu nebo naberete tři auta jednou ranou, ale v každém případě budete muset vzniklou škodu uhradit.
Zda se o účet postará pojišťovna nebo vy je jen na vás, stejně jako rozhodnutí zda uzavřít pojištění odpovědnosti či ne.