Jaký typ botníku by se hodil k vám domů?

Botník patří mezi nezbytné kusy nábytku, bez nichž se dá žít jen těžko. Nemůžete donekonečna uchovávat obuv v krabici pod postelí ani neustále nosit do police v šatně. Aspoň několik párů bot chcete mít vždy po ruce, když opouštíte domov. A dávat je na zem není zrovna elegantní řešení. Obzvlášť v zimě byste měli mokrou celou podlahu. Navíc si po nich budete šlapat.

Právě z těchto důvodů si lidé pořizují botník. Myslíte, že se do vaší předsíně nehodí, nebo se tam vůbec nevejde? Jste na omylu. I pro vás se najde řešení.

Do malých předsíní se hodí výklopné modely

Výklopné botníky jsou velmi úzké, přesto prostorné. Nemusíte mít strach, zda se do nich vejdou kozačky nebo boty na vysokém podpatku. Uložíte je tam pohodlně, aspoň když si koupíte botník s dostatečně velkými policemi. Výklopné typy se velmi často montují ke stěně či přímo na stěnu. Ostatně závěsné botníky ušetří prostor dvakrát. Můžete ještě něco umístit pod ně.

Na botník se lze i posadit

Máte malé děti, které se potřebují posadit při zavazování tkaniček, nebo si sami rádi sednete, když se obouváte? Pak pro vás bude nejlepší sedací botník, tedy skříňka s polstrovaným sedákem. Nebojte, tyto typy botníků jsou dimenzované, aby vás unesly.

Velmi oblíbené jsou otevřené police

Dalším vyhledávaným typem jsou klasické regálové botníky s otevřenými policemi. Vypadají perfektně a jednoduše, ale pozor, je do nich vidět. Proto by se jim měli vyhýbat nepořádní lidé.

Volte spíš vysoké typy

Bojujete s místem? Zaměřte se na botníky, které jsou spíš vysoké než široké. Ostatně je to praktické, protože se nebudete muset ohýbat. Do spodních polic si budou dávat boty děti.

Designové sladění se zbytkem místnosti nebude problém. Výběr je bohatý, ať toužíte po čistě bílé, černé či dřevěném dekoru. Přestaňte se tedy vymlouvat, že se k vám domů žádný botník nevejde ani nehodí, a pusťte se do výběru.