Co udělat pro to, aby se do vašeho kadeřnictví sjížděly ženy ze širokého okolí?

Máte v plánu otevřít si kadeřnictví? Poradíme vám, co vše vás čeká a nemine. A do jakých nezbytností budete muset investovat.
Jste vystudovaná kadeřnice? A stříhání, barvení a jiné zkrášlování žen vás i baví? Pokud navíc nechcete pracovat pro někoho, nýbrž výhradně pro sebe, bude založení vlastního kosmetického salonu správnou volbou. Ještě předtím se ale pusťte do počítání. Investice to totiž nebude zrovna malá. Ale budete-li šikovná a dveře se u vás netrhnou, rozhodně se vyplatí.

Dobře počítejte

Veškeré náklady spojené se založením a provozem kadeřnického salonu bohužel nejsou zrovna nízké. Dobře si je proto spočítejte. K pronájmu samozřejmě přičtěte i náklady na energie. Také se rozhodněte, zda budete podnikat sama či si najmete zaměstnance. Alespoň s nějakým zaškoleným záskokem byste rozhodně měla počítat. Pro případ nemoci či jiné události, která vám nedovolí být v salonu od rána do večera.

Kadeřnický nábytek

Spolu s patřičným umem se neobejdete bez vhodných prostor. A ty si budete muset zařídit. Základem je dostatečně prostorný kadeřnický nábytek. Ten si prostorově dobře rozvrhněte. Pamatujte si, že kadeřnické služby se v mnohém podobají vaření. Vše důležité musíte mít po ruce. Základem jsou kadeřnická umyvadla, zrcadla, pohodlné výškově nastavitelné židle, úložné skříňky, police a pojízdné stolky.

Kadeřnické potřeby

Poté následují nezbytné kadeřnické potřeby. Tedy ostré kadeřnické nůžky, břitvy, hřebeny, kartáče, šampony, kondicionéry, masky, olejíčky, barvy na vlasy a trvalé ondulace. Následované spoustou dalších nezbytností, jako jsou folie, alobal, gumičky, sponky atd. A nezapomeňte také na kvalitní vysavač. Nebudete přeci po svém novém salonu pobíhat s koštětem!
Není toho zrovna málo, že? A to jsme zdaleka nezmínili všechno. Vyhovět budete muset požadavkům hygieny, a budete-li chtít, aby se o vás ženy dozvěděly, bude třeba myslet i na propagaci. Ze všeho nejdůležitější ale budou kvalitní služby. Ty pak v podstatě nahradí propagaci. Tak, hodně štěstí.