Kratom – u nás milovaný i zatracovaný

Kratom je strom rostoucí do výšky i přes dvacet metrů. Jeho latinský název je Mitragyna Speciosa. Kratom roste v oblastech Indočíny a jihovýchodní Asie. Když budete brouzdat po českém internetu zjistíte, že nejvíce informací o kratomu získáte paradoxně né od samotných prodejců kratomu, ale většinou se jedná o soukromé stránky nějakého našence, který má pro kratom slabost. Proč to tak je ? Odpověď je zcela jednoduchá. Kratom Evropská Unie pod kterou náš stát také spadá jednoduše řečeno kratom “nezná” Není proto zařazený ani jako potravina ani jako doplněk stravy. Často bývá úsměvně označován jako “sběratelský předmět” věřte nebo ne takto to kontrolním orgánům vyhovuje a je to dle nich správně. Není to tedy nic co by prodejci dělali záměrně ve snaze dát zákazníkovi co nejméně informací. Pravdou je, že i kdybych prodejci sebevíce chtěli napsat o kratomu veškeré informace, tak zkrátka nemohou.
Druhy kratomu

Kratom se v podstatě rozděluje na tři základní barvy. Tím je zelený kratom, který je každopádně nejoblíbenější, následuje bílý kratom a na konec červený kratom. V poslední době se v nabídkách e-shopů objevuje například hnědý kratom, žlutý kratom a některé další.

Kolik existuje odrůd (strainů) kratomu ?

V nabídkách některých e-shopů naleznete zmínku o takzvaných ( strainech ), tím vzniká mylná domněnka, že existuje celá řada druhů stromu kratomu ( Mitragyna Speciosa )
Ve skutečnosti se nejedná o druhy kratomu, ale o tzv. Kratomové mixy, což jsou vlastně pouze mixy jednotlivých základních barev.
V kterých zemích Evropy si kratom nekoupíte ?
Jsou to tyto země: Estonsko, Rusko, Finsko a Švédsko ,Irsko, Velká Británie, Francie, Švýcarsko, Itálie, Rumunsko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Dánsko, Bělorusko, V ostatních zemích Evropy by mělo být jeho zakoupení stejně běžné jako u nás nebo na Slovensku.
V kterých státech USA si kratom nekoupíte ?
Jedná se o tyto státy: Vermont, Tennessee, Wisconsin Arkansas, Alabama, Indiana