Do kvalitní postele se vyplatí investovat

Pokud zvažujete koupi nové postele, neuspěchejte. Je velmi důležité vybrat si takovou, která vám poskytne maximální komfort a pohodlí pro váš každodenní spánek. Jak si tedy vybrat tu nejlepší postel, která bude vyhovovat?

Výrobci nabízejí mnoho materiálů, ze kterých se vyrábějí postele. Mezi ty moderní patří kovové postele, celočalouněné postele a poctivé postele z masivu. Dřevěné postele vynikají řadou vlastností, které přesvědčí. Proč se do nich vyplatí investovat?

1. Trvanlivost

Dřevo materiál, který vydrží léta. Jen si vzpomeňte na postele u prarodičů, které i po 40 letech vypadaly dobře. Je to z důvodu právě použití kvalitního dřeva, které je výborně zpracováno. Dřevěné postele nevržou jako například ty kovové, neopotřebují se tak snadno a jsou odolné vůči poškození. Pokud se na nich vyskytne malá škrábanec, i ten je lehce obnovitelný.

2. Nezaměnitelný design a vůně

Masivní postele jsou výjimečné iz hlediska vizuálního. Dřevo je samo o sobě uměleckým zážitkem a v kombinaci s dalším nábytkem vytvoří v místnosti originální atmosféru. Dále vyniká také pro svou originální kresbu, takže nikdy nenajdete dvě stejné postele. Kromě kresby je výjimečné také pro svou vůni. Ta přinese do místnosti klid a útulný pocit dokonalý pro relaxaci.

3. Snadná údržba

Na postel z masivu nikdy nepoužívejte dráždivé chemické prostředky a drsné hadry, které by mohly nábytku uškodit. Masivní dřevo stačí čas od času otřít vlhkým bavlněným hadříkem. Kromě čištění je třeba si dávat obrovský pozor na to, kde plánujete postel uložit. Masivní postel neukládejte poblíž radiátorů, krbu, okna kde proniká mnoho světla. Působením tepla a chladu se postel zvětšuje a může dojít k praskání. V ložnici by měla být také ideální vlhkost, která se nemění. Pokud máte v pokoji příliš vysoké vlhko zvažte koupi dřevěné postele.

TIP: Jak si kdo ustele aneb Na přikrývkách záleží

4. Dřevo nemá hranice

Pokud jste napevno rozhodnuti, že chcete masivní postel a bojíte se že nenajdete tu podle svého gusta, nebojte se. Dřevo je materiál, který se přizpůsobuje potřebám zákazníka. Výrobci postelí mnohdy nabízejí postele dle vlastní míry a tvaru. Pokud jste typy, které si raději vyberou z již vyrobených postelí, na drevko.cz naleznete postele s úložným prostorem, vysoké a nízké masivní postele, čalouněné postele a další.