Jak si kdo ustele aneb Na přikrývkách záleží

Jaro, léto, podzim, zima – měníte i vy své přikrývky podle aktuálního počasí? Jenomže víte, že všímat si pouze tepelného komfortu nestačí a koukat se musíme i na další parametry?

Moderní přikrývky dnes umí nabídnou extrémně hřejivý i chladivý efekt. Ale i další užitečné vlastnosti, které plynou z jejich „anatomie“. Co třeba nabízí antibakteriální nebo zdravotní přikrývky?

Antibakteriální přikrývky pro zdravější domácnost

Jste stále nemocní a objevují se u vás různé alergické projevy? Na příčině může být přikrývka. Řešení přitom existuje. Na trhu jsou antibakteriální přikrývky, které obsahují látky zamezující tvorbě bakterií. Může jít o ionty stříbra, ale i bambusová vlákna. Bambus má totiž díky přirozeně obsažené látce nazývané „bamboo kun“ antibakteriální vlastnosti, které se přenáší i do jeho vláken po zpracování na moderní bambusové textilie.

Přikrývky s přírodní úpravou nabízí autofytoterapii během spánku

Moderní textil dnes umí z přírody nabídnout mnohem více než se pouze ohánět bavlněným složením. Přikrývky mohou přímo v sobě obsahovat léčivé účinky rostlin, jako jsou aloe vera nebo levandule. Kdo se alespoň trochu v léčebných účincích bylin vyzná, toho hned napadne, že nás levandulová přikrývka nejspíš příjemně uspí, a ta s aloe vera se postará o zdraví a krásu naší pokožky. Přikrývky s přírodní úpravou mají rozhodně budoucnost, a i když vám zatím představujeme pouhé pionýry v této oblasti, rozhodně stojí za to je již vyzkoušet.

Zdravotní přikrývky, které lze i vyvařit

Lidé se ztíženou hygienou, nemocní, nebo ti kdo trpí nadměrnou potivostí, určitě ocení zdravotní přikrývkyJejich hlavní vlastností je schopnost odolávat častějšímu praní, a to i při těch nejvyšších teplotách. Můžete je tedy tzv. vyvařit i následně sušit v sušičce při vysoké teplotě. Trpíte inkontinencí a občas se vám v noci přihodí nehoda? Musíte na tělo používat různé zdravotní a pečující krémy, které ušpiní přikrývku? Pečujete o nemocného člena domácnosti? Nebo si občas pustíte do postele vašeho rodinného zvířecího mazlíčka? To vše jsou důvody, proč sáhnout po zdravotní přikrývce s možností následného hygieničtějšího praní.

Péřové přikrývky odolávají roztočům

Zapomeňte na tradiční fámy o tom, jak se z péřových přikrývek po celém bytě šíří peří, jak jsou plné roztočů a zdrojem alergií u dětí i dospělých. Ono je to totiž přesně naopak. Zdvojená nebo zesílená tkanina garantuje, že se peří z přikrývek ven nedostane. Peří je zdravotně nezávadnou formou proti roztočům ošetřeno a neplatí už ani to, že by kvůli péřovým přikrývkám trpěli alergici na prach. Péřové přikrývky z husího peří jsou lehké a hřejivé. Prodávají se jako prošívané, aby nedocházelo k posunu peří v přikrývce.

Vlněné přikrývky i na revma

Hotovým zázrakem jsou vlněné přikrývky pro lidi s revmatickými potížemi. Suché teplo, které vytváří, pomáhá při revmatizmu, ale i bolestech kloubů, svalů a při svalovém napětí. Přitom rozhodně nedojde k přehřátí organismu. Vlna má totiž přirozeně termoregulační vlastnosti. Nebude vám pod ní ani horko, ani zima. A strach mít nemusíte ani z roztočů. Ti se vlně díky přirozeně obsaženému lanolinu zdaleka vyhýbají.