Jak dokonale rozmazlit stárnoucí pleť

Pozorujete na sobě vrásky, vaše pleť je suchá, bez života a povadlá? Potřebuje okamžitou hydrataci a péči! Zapomeňte však na drahé krémy, řešení se ukrývá v přírodě.

Určitě víte, že stačí správný výběr rostlinného oleje a máte tak tělový balzám i krém na obličej v jednom, nebo si na každý typ pokožky vyberete jiný. Kokosový olej je již stálicí v koupelnách žen jako ideální náhrada tělového mléka, zatímco na pleť obličeje se používají rozmanité oleje od meruňkového, arganového až po supervýživný opunciový olej. Na vrásky je ideální právě olej arganový, o kterém si nyní řekneme více.

Arganový olej patří mezi takzvané suché oleje, znamená to, že pleť ho vsákne a zůstane svěží, nemastí se. Používat by se však měl, tak jako i ostatní rostlinné oleje, na vlhkou pleť. Přebytečné množství lze odstranit vatovým tamponem nebo papírovým kapesníkem. Pleť zůstane hebká a hydratovaná. Výhodou arganového oleje na pleť obličeje je, že ačkoli je jeho cena vyšší než jsme byli zvyklí například u kokosového, stále nepatří k těm nejdražším a oproti krémem na vrásky neobsahuje nic umělé a chemické, takže pleť se dočká jemné péče na přírodní bázi ve spojení s viditelnými účinky. Proč je tak účinný?

Arganový olej se vyrábí z mandliček polopouštních stromů rostoucích na severu Maroka. Už odpradávna ho v Maroku v domácnostech z těchto plodů lisovali a používali v kuchyni, ale i na pleť. Toto dědictví nyní využívají ženy na celém světě. Arganový olej má výjimečně vysoký obsah vitaminu E, skvalenu a nenasycených vyšších mastných kyselin, díky čemuž působí jako antioxidant. Chrání pleťové buňky před vnějšími vlivy a také je obnovuje. Takto účinně zamezuje tvorbě vrásek a pomáhá také odstranit ty již existující.

Vyberte si pro svou pleť to nejlepší. Zárukou kvalitního čistého za studena lisovaného arganového oleje je certifikována manufaktura, jejíž kosmetiku distribuuje česká společnost Sagrada Natura. S její sortimentem máte jistotu nejlepších výsledků pro vaši pleť, protože výrobky jsou stoprocentně přírodní a připravované v souladu s pravidly ekologického zemědělství.