Jak škodí cukr zdraví?

Cukr by měli omezit nejen ti, kdo chtějí zhubnout. Jestliže ho jíte až přespříliš, zaděláváte si na různé zdravotní obtíže. Chuť na sladké je ovšem silná. Jak ji překonat? Můžete to zkusit sami nebo se obrátit na výživové poradenství, kde vám sestaví přesný poměr živin včetně sacharidů, které můžete za den zkonzumovat.

Cukr způsobuje překyselení organismu

Cukr narušuje acidobazickou rovnováhu krve, čímž je podporován vznik mnoha nemocí. Dalším negativním faktorem je tvorba kyseliny mléčné, která v těle působí jako toxin.

Sacharidová dieta pomáhá hubnout

Jestliže chcete zhubnout, omezte příjem sacharidů. Přesně takto funguje i sacharidová dieta. Mimo cukru musíte omezit i příjem tuků a kalorické stravy. Poctivým dodržováním spolu s přiměřenou fyzickou aktivitou můžete poměrně rychle zhubnout několik kilogramů.

Hubnutí pomocí sacharidových vln

Sacharidové vlny či také cyklování sacharidů patří mezi velmi efektivní způsoby, jak si hezky vyrýsovat postavu a zlepšit zdraví. Často tento způsob hubnutí používají kulturisté. Vhodný je ovšem i pro všestranné sportovce a atlety.

Jak odvyknout chuti na sladké

A jak na to? Možná se budete divit, ale přestaňte tolik solit. Výkyvy krevního cukru totiž způsobují, že máte větší chuť na něco sladkého. Proto také často nějakou hodně slanou věc musíte zajíst něčím sladkým a naopak. Do jídelníčku tedy častěji zařaďte zeleninu, ovoce, ořechy, cereálie, semínka, apod.

Pozor na skrytý cukr

Cukr je vždy cukr. I třtinový cukr k němu patří. Ideální variantou je ho úplně vynechat a nahradit přírodními sladidly. Sehnat je můžete na internetu, ve větších supermarketech a v obchodech se zdravou výživou. Jsou velmi lahodné. Koupit můžete třeba agávový, datlový, kukuřičný či rýžový, apod.

A rada nakonec. Až budete nakupovat, kontrolujte etikety. Na nich musí být uveden obsah cukru v daném balení. Budete mít alespoň přehled toho, co kupujete.