Kam vyrazit na zimní dovolenou?

Podzimní sychravé počasí zaútočilo na vaši psychiku. Nikam se vám nechce, nejlépe je v teple za kamny. Tenhle nepříjemný stav je signálem toho, že si máte hledat nějakou radost. Může to být třeba plánování zimní dovolené. V šedi dnů se vám najednou vyloupne něco, na co se můžete těšit. A o to přece jde, nebo ne?

 

Dělejte to, co je vašemu srdci nejbližší

Takže kde si na letošní zimu naplánovat relaxaci nebo poznávání? Výběr samozřejmě záleží na spoustě faktorů. Pochopitelně budete brát ohled na to, co je vašemu srdci nejbližší. Někdo vyrazí za teplem, jiný dá přednost zasněženým svahům.

 

Vyzkoušejte sněžnice

Milovníci lyží sáhnou po pobytech v lyžařských střediscích. Jenže ruku na srdce, po těch letech už to může být trochu nuda. Navíc někdo zbožňuje turistiku, sníh, ale lyžování ho zase tolik neláká. I v zahraničí jsou proto cesty různé obtížnosti, na které vám budou stačit sněžnice. Najdete je třeba v Rakousku, kde se můžete v Jižním Tyrolsku projít údolím řeky Eisack nebo ve Švýcarsku mezi středisky Lenzerheide a Arosa. Se sněžnicemi si užijete legraci.

 

Vzhůru na klimatizovanou pláž

Někdo ale míří za teplem a koupáním. V exotických destinacích je u nás jedničkou Thajsko. Tyrkysové moře, sytě zelené palmy, písečné pláže, ostrá asijská kuchyně. A hlavně heslo nikam se nehonit. Pokud chcete dovolené věnovat více času, za pozornost stojí Mexiko. Letovisko Cancún s bílým pískem, který příliš nepálí, protože je z planktonu. Mexičané proto říkají s nadsázkou, že Cancún má klimatizované pláže. Ovšem Mexiko jsou i stará mayská města.

 

Vydejte se za čerty

Někdo je ale natolik pracovně vytížený, že nezvládne delší pobyt, než pár dní přidaných k víkendu. Milujete poznávání, jenže velká evropská města znáte jako své boty a Eurovíkendy vás proto nenadchnou? Kam teď? Zkuste třeba různé předvánoční lidové slavnosti a tradice v Rakousku. Co takhle průvod čertů v Salzburgu, Schladmingu nebo Retzu? Odnesete si skvělé zážitky, Rakušané jsou mistry podobných akcí a festivalů