Keto dieta je nenásilnou cestou ke snížení tělesné hmotnosti

V posledních měsících mnozí z vás měli méně pohybu, než na který byli běžně zvyklí. Práce z domova, zavřená sportoviště, omezený pohyb venku – to vše způsobilo, že lidé začali pociťovat nadváhu, v horším případě obezitu. Pakliže tyto problémy trápí i vás, je na čase s tím něco dělat. Určitě přemýšlíte o nějaké možnosti diety. Velmi dobrou formu představuje takzvaná keto dieta, která se stala populární hned z několika důvodů.

Princip keto diety

V první řadě je nutné si ujasnit, co si pod pojmem ketodieta vlastně představit. Jde o formu dietního stravování, během níž do těla dostáváte zvýšené množství proteinů. Ty totiž napomáhají organismu lépe a rychleji odbourávat přebytečný tělesný tuk, dochází k jeho intenzivnímu spalování. Naopak jsou omezené přísuny cukrů a dalších škodlivých živin a látek, jež přispívají k ukládání tuků a vzniku nadváhy či obezity.

Kvalitní keto dieta, je-li sestavena správně, rozhodně není o nějakém trpění. Jíte pravidelně, a to ideálně pětkrát denně, jen vám odborníci připraví jídelníček přímo na míru, takže vaše tělo získává přesně to, co potřebuje. Vyvážená strava je základem k úspěchu, pakliže to s hubnutím myslíte vážně. Je rozhodně nutné přidat také pohyb, cvičení, celkově tedy zvolit aktivnější způsob života, než jste možná doposud vedli. V lepší orientaci vám může pomoci recenze keto diety, díky níž si uvědomíte, v čem spočívá kouzlo tohoto typu dietního stravování.

Zjistěte si BMI

Před tím, než se pustíte do jakékoliv diety, je vhodné si zjistit vás aktuální fyzický stav. Praktický je třeba výpočet BMI, k čemuž vám postačí jen zadání údajů o vaší současné hmotnosti, parametrech postavy a věku. Na základě toho se pak z kalkulačky BMI dozvíte, zda máte ideální tělesnou hmotnost, nebo trpíte nadváhou či obezitou a bude zapotřebí s tímto nedostatkem bojovat.