Proč nosit malachitový náramek a jaký má význam?

Malachit není zrovna mainstreamovým drahokamem, přesto se tento málo známý minerál řadí k těm nejkrásnějším ze všech zelených minerálů. Je oblíbený mezi sběrateli drahokamů i designéry šperků, kteří mají smysl pro jedinečnost a krásu.

Viděli jste už krásné náramky z malachitu? Přemýšlíte, jestli si takový pořídit? Pojďme si o tomto minerálu prozradit něco bližšího.

Používal se již ve starověkém Egyptě

Malachit je minerál, který se vyskytuje v různých odstínech zelené barvy. Ceněn je již od pradávna, první použití lze vysledovat až do starověkého Egypta. Často se vyskytuje spolu s jinými minerály, jako jsou tyrkys, azurit, měď či kalcit. Jeho ložiska se nachází po celém světě, ve větší míře v Rusku, Namibii, Brazílii, Číně, Austrálii a Arizoně.

Barvy se pohybují od světle po tmavě zelenou, obvykle na něm najdete pruhy, někdy i jiné vzory. Při spojení s azuritem vzniká azurmalachit s ohromujícími modrými a zelenými odstíny. Malachit má matný lesk, po vyleštění hedvábný lesk.

Ochrání vás před negativními energiemi

Co se týče významu a symboliky, malachit je ochranným kamenem, jenž vás chrání před negativní energií a různými druhy zla. Ve starověku ho lidé nosili, aby odrazili čarodějnictví a černou magii.

Pomáhá i při strachu, pokud máte například strach z létání, vezměte si s sebou do letadla malachitový náramek, uklidní vás. Obecně pomáhá eliminovat stres a deprese, poskytne vám emoční sílu a rovnováhu.

Co se týče fyzické roviny, zmírňuje menstruační bolesti a pomáhá při porodu.

Perfektní je kombinace se zlatem

V klenotnictví se malachit používá k výrobě prstýnků, náušnic, náramků a v podstatě všech dalších šperků. Velmi působivě vypadá zejména v kombinaci s klasickým žlutým zlatem. Žlutá a zelená se doplňují, vytvářejí jedinečný vintage vzhled, jenž vypadá skvěle na každém. Šperky s malachitem jsou samozřejmě vhodné i pro muže, například malachitový náramek s kulatými korálky je unisex. Pořídíte ho v e-shopu Tiniana.cz.