Levný repasovaný telefon a notebook neznamená vyhozené peníze. Jaké jsou důvody pro jejich pořízení?

Máte problém s penězi, přesto si chcete, možná spíše musíte, koupit nový mobilní telefon či PC? Pak vězte, že ušetříte spoustu peněz, pakliže investujete do repasovaných modelů.

Kouzlo repasovaného notebooku

Ve chvíli, kdy se vysloví pojem repasovaný, dost lidí má pocit, že jde o něco nekvalitního, nespolehlivého. To však rozhodně není pravdou. Je třeba si pouze ohlídat, u koho si konkrétní zařízení kupujete. Dnes už existují renomovaní prodejci a internetové obchody, kde si lze koupit třeba výkonný repasovaný DELL počítač. Výpočetní technika této značky je oblíbená díky své kvalitě prakticky po celém světě. Repasované počítače jsou u dobrého prodejce vždy řádně zkontrolované, mají opravené vadné a příliš opotřebované součástky, před prodejem rovněž dochází k jejich preciznímu vyčištění, aby byly zbaveny prachu a dalších nečistot. K vám jako zákazníkům tedy putuje plně výkonné zboží, maximálně má třeba trochu slabší baterii, pokud jde o notebooky, která se však dá snadno dokoupit a vyměnit.

Z hlediska kvality a výkonu tedy rozhodně repasované počítače a notebooky nezklamou. Naopak vás s největší pravděpodobností potěší nízkou pořizovací cenou, jež bývá mnohdy až o desítky procent nižší nežli v případě zcela nových modelů, které nabízejí klasické obchody s elektronikou a spotřebním zbožím.

Repasované mobily

Podobně jako notebook si můžete zakoupit také repasovaný telefon. Ten se vyplatí spíše u skutečně výkonných zařízení, neboť základní modely nových telefonů dnes už nejsou nijak drahou záležitostí. Pokud zvolíte repasovaný telefon, kromě recenzí na prodejce si všímejte hlavně toho, zda došlo k obnovení nastavení, aby v telefonu nezbylo nic od případného předchozího uživatele. Pakliže tomu tak bude, repasovaný mobilní telefon vám poslouží stejně dobře jako zcela nový přístroj. U každého repasovaného zařízení má být minimálně půlroční záruka, tudíž se nemusíte zbytečně obávat ani případných komplikací.