Mám milence: Co teď?

Někdy se ta situace může přihodit, aniž by žena cíleně chtěla. Potká v práci vtipného a zajímavého kolegu. Přeskočí jiskra a vztah už si najednou žije svým životem. Zdá se, že nový muž má všechno to, co dotyčná postrádá u svého manžela či stálého partnera. Nosí jí květiny, naslouchá jejím problémům, věnuje jí svůj čas. A žena si najednou přizná: Mám milence. Co teď?

 

Některé ženy těží ze dvou vztahů

Zatímco muži často udržují klidně i delší dobu paralelní vztah, aniž by měli tendenci ničit vztah stálý manželský či partnerský, u žen to bývá naopak. Jakmile dospějí k názoru, že se splnily jejich sny, mají často tendenci pálit mosty a odcházet za novým štěstím. Ale nemusí tomu tak být vždy. Existují i ženy, které mají paralelně vztah manželský a milenecký a těží z obou. Od manžela nechtějí odcházet, protože jim poskytuje rodinné a finanční zázemí a často třeba ani po letech jejich cit k němu úplně nevychladl. Nechtějí se ale nechat připravit ani o milence, protože jim poskytuje něco, čeho se jim v manželství momentálně nedostává. Možná jste již přemýšlely i o livechat.

 

Hledání něčeho, co se jim nedostává

Takže přihodilo se mi, že mám milence. Jak se nyní zachovat? Proč jsem si ho našla? Možná je v tom prostě a jenom chemie dvou lidí, kteří se potkali a pobláznili do sebe. Ale může v tom být i něco víc. Kdybych byla ve svém manželství naprosto spokojená, nejspíš bych vůbec neregistrovala mužské signály, které dávají najevo, že je o mne zájem. Možná je naladění na muže znamením, že mi něco chybí. U sexuálně náruživých to může být třeba častý sex. Zatímco v prvních letech manželství ho byla spousta, nyní ubývá. Dalším důvodem je porozumění a pozornost. Odvrací váš muž tvář k novinám nebo notebooku pokaždé, kdy mu chcete líčit svoje zážitky? Možná si chcete s milencem jenom povídat. Jak se tedy zachovat, když máte milence? Univerzální rada neexistuje. Než ale začnete něco bourat, není od věci si s chladnou hlavou položit otázky: Co je ten důvod, proč jsem si milence našla? A stojí mi ještě ten můj chlap doma