Máte chuť zažít Vánoce u moře?

Říkáte si už několik let za sebou, že máte té středoevropské zimy už plné zuby a rády byste strávily vánoční svátky pro změnu někde v teple u moře, pod palmami a se spoustou sluníčka? Pokud se vám takové myšlenky honí hlavou, nyní je nejvyšší čas objednat si zájezd a dát jim reálnou podobu. Rozhodně nebudete sami. Vánoční pobyty v teplých destinacích si dopřává stále více Čechů.

 

V oblíbenosti vede Egypt

Nastává otázka, kam vyrazit. Pokud chcete nějakou změnu, vyplatí se plánovat už teď s předstihem. Samozřejmě si musíte vybrat nějakou destinaci s výrazně jižní polohou, která vám zaručí, že moře bude opravdu teplé i 24. prosince a místo slunných dnů vás nebude čekat déšť a šedivá obloha. Velice oblíbený je například Egypt, ale třeba také Dominikánská republika, Spojené arabské emiráty, španělské Kanárské ostrovy, ale třeba také Kuba. Jednoznačně přitom vede Egypt.

 

Nárůst zájmu činí až 50 %

Podobné úmysly jako vy má více lidí. Cestovní kanceláře ve srovnání s minulými lety zaznamenávají jednoznačný nárůst zájmu v případě exotických dovolených. Někde může tento růst činit až 50 %. Obvykle se přitom jedná o pobytové zájezdy, ale objevují se i tací, kteří chtějí kombinaci pobytu s poznáváním. Roste také podíl zájmu o exotiku, ať už v podobě Kuby, nebo třeba Thajska.

 

Možná se vám bude stýskat

Mají Vánoce u moře také nějaké mínus? Samozřejmě, že mají. Možná, že budete nadšení z poznávání, jak slaví vánoce v jiných exotických destinacích. Může se vám ale stát i to, že po pár dnech zjistíte, že se vám stýská po pečení cukroví, zdobení stromku a balení dárků uprostřed našich plískanic a ani sebekrásnější pláž vám to nenahradí. Potom je třeba tento zážitek brát prostě jako zkoušku. Ochutnali jste to, o čem jste snily a zjistily prostě, že příští rok dáte zase raději přednost středoevropské klasice.